Akbank Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor? | Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

Akbank Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  Akbank Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  Akbank açılma saati 9’dur ve akşam 17:00’a kadar mesai devam eder. Akbank Türkiye’nin ilk Türk bankasıdır. 30 Ocak 1948 tarihinde özel sermayeli bir ticaret bankası statüsünde Adana’da kurulmuştur. Banka ilk kurulduğunda pamuk üreticilerine finansman sağlamak amacındaydı. İlk İstanbul şubesi 14 Temmuz 1950’de Sirkeci’de açılmıştır. 1954 senesinde ise genel müdürlüğünü İstanbul’a taşımıştır. Şube sayısı kısa süre içinde hızlı bir şekilde artmıştır. 1963 yılına gelindiği zaman bütün bankacılık işlemlerinde otomasyona geçilmiştir. 1990 senesinde halka açılan banka, ikincil harka arzında ADR olarak işlem görmektedir. Akbank bireysel bankacılık, ödeme sistemleri ve uluslar arası bankacılık hizmetlerini içeren geniş yelpazede faaliyetler yürütmektedir.

  Akbank’ın Kaç Tane Şubesi Var?

  Akbank şubeleri sayısı 770’yi buluyor. 12 binden fazla çalışanı ve yurt çapında 21 bölge müdürlüğü vardır. Yaygın bir dağıtım ağına sahip olan banka, yaklaşık 18 milyon müşteriye hizmet vermektedir. Yaklaşık 5 bin adet ATM, 600 binden fazla POS terminali ve diğer ileri teknoloji kanalları aracılığı ile banka hız kesmeksizin hizmet sunmaya devam etmektedir. Banka kuruluşunun 70, yılı için, Türkiye’de bankacılık sektörüne yön verecek yeni bir dönüşüm projesi için başlangıç vermiştir. Dinamik, yenilikçi, insan odaklı, güvenilir ve sade teknoloji gelişmesi ile müşteriler Akbank’tan çok memnundur.  Dijital bankacılık çalışmaları açısından müşterilere yeni ürünler sunan banka, Akbank Mobil ve Akbank internet çatısı altında müşterilerin finansal ihtiyaçlarına çözüm bulmaktadır.

  Ayrıca A101 çalışma saatleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

  Akbank LAB ile Projeler Hız Kesmiyor

  Akbank LAB, müşteri dinamiklerinin değişimlerinin ön görülmesi ve finansal ihtiyaçlara özel yeni ürünlerin geliştirilmesi açısında 2016 senesinde Akbank LAB’ı kurmuştur. Dünya çapında başarısı kanıtlanan finansal çözümler banka süreçlerine uyarlanmıştır. Bu sayede kusursuz müşteri deneyimi hedefine ulaşılması beklenmektedir. Akbank teknolojik gelişmelerini piyasaya sürmeye devam ediyor. 2018 yılında Akbank Mobil’e giriş yüz tarama sistemi ile gerçekleştirilebiliyor. Akbank para transferi, fatura ödeme gibi işlemler ve çok daha fazlası Akbank Mobil üzerinden yapılabiliyor. Akbank müşteri memnuniyetinin iyileştirilmesi adına 2010 senesinde Akbank Bankacılık merkezini hizmete koymuştur.

  Akbank Yurt dışı Faaliyetler

  Akbank yurt dışında da yurt içinde olduğu gibi başarıların altına imzasını atmayı başarıyor. Yurt dışında faaliyetler Akbank AG ve Malta’da bulunan bir şube aracılığı ile sürdürülmektedir. Gençlerin ve banka müşterisi olmayan kitlenin bankacılık ihtiyaçlarının yaratıcı, hızlı ve kolay bir şekilde çözülmesi için projeler üzerinde çalışmaktadır. Akbank 2018 senesinde bu projeleri ile çok sayıda değerli ödül kazanmayı hak etmiştir. Türkiye’nin en iyi bankası ödülünü alan ilk Türk bankası Akbank, sektörde elde ettiği başarı ile çok konuşulmuştur. Brand Finance olarak bilinen uluslar arası marka derecelendirme kurumu, 2018 senesinde yedinci kere üst üste Türkiye’nin en değerli bankasının Akbank olduğunu tespit ederek bankayı gururlandırmıştır.

  Çağdaş Sanatın Destekçisi Akbank

  Akbank Sanat alanında da hizmet vermektedir. Türkiye’nin en önemli sanat destekçilerinden olan marka, sanatın daha da yaygınlaşması hedeine sahiptir. Bankacılık ürünlerinin yanı sıra  caz ve tiyatro başta olmak üzere çeşitli sanat etkinliklerinin düzenlenmesine katkıda bulunan banka bu kadar geniş vizyonlu bir bakış açısına sahiptir. Karbon saydamlık projesi gibi çevre ile ilgili projelerde de banka varlığını hissettirmektedir. BM Küresel İlkeler sözleşmesine ilk olarak 2007 yılında imza atan Akbank bu sözleşmeye imza atan ilk ve tek banka olma ünvanına sahiptir. 227 milyarı nakdi olmak üzere bankanın toplam 266 milyar TL serveti bulunuyor.


  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ