AÖF Bürosu Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor? | Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

AÖF Bürosu Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

AÖF Bürosu Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

AÖF Bürosu açılma saati sabah saat 8:30’dur ve saat akşam 17:00’a kadar mesaiye devam etmektedir. Saat 12’de öğle arası veren büro, mesaisine saat 13’te devam etmektedir. AÖF Açık öğretim Fakültesi kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş bir kısaltmadır. AÖF 1982 yılında kurulmuştur. Uzaktan eğitim modeli benimsenmiştir. Anadolu Üniversitesi bünyesinde yer alan AÖF, yaklaşık 1 milyon 400 bin öğrenciye sahiptir. Ayrıca neredeyse 3 milyona yakın mezun vermiştir. Özel projeler ile birlikte AÖF sayesinde Türkiye’nin eğitim sorunlarının aşılmasında önemli bir kurul olarak görülmektedir. AÖF Bürosu ülkemizde çağdaş anlamda açık öğretim sistemi ile hızla hareket eden bir organizasyonun sahibidir. Teknik yapısı, v erimli çalışan insan kaynağı ve kalite düzeyi yüksek sistemi ile, pek çok ilkler ve yeniliklerin uygulamaya konması mümkün olmuştur.

Açık Öğretim Fakültesinde Hangi Eğitimler Verilmektedir?

AÖF eğitimleri çok geniş kapsamlıdır. Ülkemizde yüksek öğretim talebinin karşılanmasında adalet personeli, hava komutanlıkları, kara, jandarma, polis, tarım, sağlık, milli eğitim personellerine yönelik tamamlama ve lisans eğitimleri verilmektedir. Türkiye ekonomisi ve iş yaşamına geniş ölçekli katkılar sağlanmaktadır. Saygınlık kazanan kurum, uluslar arası rekabette dahil olmak üzere çeşitli başarıların altına imzasını atmayı başarmıştır. Toplumda eğitim düzeyinin artmasında önemli bir rolü olan kurum, çağdaşlığı ve projeleri ile dikkat çekmektedir. Mega üniversiteler arasında yer alır ve esnek yapısı ile sistemin yeni ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar.

Ayrıca aile hekimliği çalışma saatleri bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Açık Öğretim Fakültesinde Hangi Ülkelerden Eğitim Almak Mümkündür?

AÖF eğitiminin alınabileceği ülkeler arasında Suudi Arabistan, Kuzey Amerika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Azerbeycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yer alıyor. Açık öğretim sisteminde toplam 19 tane lisans ve 39 tane ön lisans programları bulunmaktadır. Bu programları ulusal sınırları bile aşmıştır. Yukarıda sayılan ülkelerde yaşayan Türk vatandaşları AÖF Bürosu ile iletişime geçerek, bu ülkelerde bulundukları süre boyunca eğitim hayatlarına uzaktan devam edebilirler. Bu gün Türkiye’de üniversite eğitimi almış kişilerin yarısının Anadolu Üniversitesi öğrencisi olduğu biliniyor. Bir kısmı eğitimlerini yarıda bırakmak zorunda kaldıkları için yeniden devam edenlerken diğer kısmı ise işitme, görme vb. engelleri bulunan vatandaşlardır. Bu vatandaşlar AÖF sayesinde fırsat eşitliği elde ederler ve eğitim alırlar.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  İdefix Müşteri Hizmetleri Numarası

Açık Öğretim Fakültesinde Ne Zamandan Beri Eğitimler Verilmektedir?

AÖF eğitimi 6 Kasım 1981 yılında yürürlüğe giren Türk yükseköğretimi kanunu ile başlamıştır. Nitelikli insan kaynağına ve uluslar arası standartlara sahip olan Anadolu Üniversitesi, 41 sayılı Kanun Hükmünde kararname ile kurulmuştur. Uzaktan eğitim ve öğretim verme hizmeti ile görevlendirilen fakülte, pek çok insanın üniversiteli olmasını sağlamıştır. 1981 yılına geri döndüğümüzde, üniversiteye gidebilen öğrenci sayısı yalnızca 54 bin ile sınırlıydı. O dönemde üniversiteler ancak talebin yüzde 13’ünü karşılamaya yetiyordu.

Açık Öğretim Fakültesinde Dikey Geçiş

AÖF dikey geçiş ile ilgili düzenleme 2001 senesinde yapılmıştır. Aynı sene içinde ilk kez internete dayalı bilgi yönetimi ön lisans programı başlatılmıştır. Koşullara uyum sağlanması amacı ile, ikinci üniversite uygulaması başlatıldı. Kendini farklı alanlarda geliştirmek isteyen kişilere hak tanınmış olur. İnsanlar farklı bölümleri ayrı bir üniversiteden okusalar bile AÖF’te yeni bir bölümü zorlanmadan okuyabiliyorlardı. Ayrıca YÖK ile birlikte yapılan anlaşma ile dikey geçiş uygulaması başlatıldı. Öğrenciler daha başarılı olsun diye, AÖF Bürosu iş birliği ile CD ile alıştırma yazılımlarının üretimine başlandı.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

En Çok Okunanlar
Kategoriler