ASKİ Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor? | Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

ASKİ Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  ASKİ Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  ASKİ açılma saati sabah saat 8 olup, kapanma saati ise 16’dır. Saat 12’den 13’e kadar öğle arası verilmektedir. ASKİ Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş bir kelimedir. ASKİ vizyonu hayat kaynağını yaşatan kurum olmaktır. Kaliteli ve temiz içme suyu ASKİ tarafından vatandaşlara sunulmaktadır. Su kaynakları en iyi şekilde korunur. Kullanılan sular ise, doğaya zarar vermeyecek şekilde dönüştürülür. Modern yönetim anlayışını benimseyen kurum, kurumsal gelişiminde önemli başarılar elde etmiştir. Bu başarıların elde edilmesinde, kurumun sıkı sıkıya tutunduğu değerlerin büyük önemi vardır. Bu değerler arasında sürekli ve kaliteli yönetim, insana ve çevreye saygı, sorumluluk ve farkındalık duygusu ilk sıralarda gelir.

  ASKİ Görevleri Nelerdir?

  ASKİ görevleri başında vatandaş odaklı hizmet anlayışı gelir. Hizmetler vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik sunulur. Hizmetler sunulurken uluslar arası kalite yönetim sistemleri benimsenir. Hizmet anlayışı ve sunumunda süreklilik sağlanması esastır. Süreç yönetimi sırasında ekip çalışması etkin kılınır. İnsanların bir arada etkili bir şekilde çalışması desteklenir. Abonelere güler yüzlü ve saygılı davranılır. Kaliteli ve sağlıklı içme suyu sağlanırken, insanların aldıkları hizmetten memnun kaldığından emin olunur. Geri dönüşüm yapılırken doğaya en ufak bir zarar verilmez. Dönüşümün yaşanılabilir bir çevreye katkı sağlaması gerekir. Kararlar alınırken bu kararların hukuka uygun olması ve süreçlerin uygulama süreçleri olarak düzenlenmesi gerekir. Açık kapı politikası ile herkese ASKİ’nin kapısı açıktır. Şeffaf ve hesap verilebilirlik ilkesi kabul edildiğinden yapılan her şey ortadadır.

  Ayrıca Ankamall çalışma saatleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

  ASKİ Kalite Politikası Nedir?

  ASKİ kalite politikası ilkeleri başında toplumsal saygınlığın ve itibarın en üst düzeyde sağlandığı bir kurum olmak gelir. Teknoloji bu sırada en üst düzeyde kullanılmaktadır. Müşteri memnuniyeti kesinlikle eksik edilmez. Yaşam kaynağı olarak da bilinen su ve hizmetleri verilirken Ankara halkının ihtiyaçları göz önünde bulundurulur. Bu ihtiyaçlara en uygun cevap olarak kesintisiz, ekonomik ve sağlıklı hizmetler sunulur. Su konusunda bilinç düzeyinin yükselmesi sağlanır. Bireysel bilgi bu nedenle artırılmalıdır. Bireysel bilginin artması ile birlikte insanlar su ve kaynaklarını daha iyi, temiz ve tasarruflu nasıl kullanmaları gerektiği konusunda aydınlanmış olurlar. s

  ASKİ Yeni Dönem Alt yapı Çalışmaları Nelerdir?

  ASKİ yeni dönem alt yapı çalışması başında havza koruma gelmektedir. İçme ve kullanma suyunun temin edilmesi, dağıtılması ve arıtılmasında her türlü yer altı ve yer üstü su kaynaklarının sağlanması ASKİ çalışmaları arasında yer alır. Şehir şebekesine verilen suyun kalite ve dezenfeksiyonu ile ilgili düzenli kontroller yapılır. Bu süreçte gerekli olan her türlü tesis projelendirilir. Tesisler projelere uygun hazırlanmaktadır. Tesislerin işletilmesinden, bakımından ve onarımından da ASKİ sorumludur. 2007 yılının sonunda itibari ile 6 bin 470 km ana iletim ve şebeke, 58 adet pompa istasyonu, 102 adet su deposu ASKİ hizmetleri sayesinde hizmete alınmıştır. Henüz bu hizmetlerin olmadığı yerler için de ASKİ gerekli yatırımları yapmaya başlayarak, fizibilite ve proje çalışmalarını büyük bir oranda tamamlamıştır.

  ASKİ Nerede Bulunuyor?

  ASKİ yeri genel müdürlüğü hizmet binası için Kazım Karabekir caddesi üzerinde bulunmaktadır Abonelerin hiç biri ASKİ ulaşımı yaparken zorlanmayacaktır. Yoğun kullanıma uygun bir bina tasarımı yapılmıştır. Genel müdürlük binası içinde diğer birimler ile iletişimin kolay yapılması esas alınmıştır. Garaj amirliği ve sağlık merkezi ile benzinlik gibi diğer hizmet binaları da bulunmaktadır.


  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ