Aski Müşteri Hizmetleri Numarası, ASKİ Fatura Şikayeti
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

ASKİ Müşteri Hizmetleri Numarası

  ASKİ Müşteri Hizmetleri Numarası

  Aski müşteri hizmetleri destek hattı ‘’185’’ olarak belirlenmiştir. Bu numara üzerinden abonelik işlemleri hakkında bilgi aktarımı sağlanmaktadır. Fatura tutarları hakkında bilgi alınıp, ASKİ’nin konumunuza en yakın şubeleri öğrenilebilir. ASKİ faturaları için en yakın ödeme noktaları ve ASKİ tarifelerine dair bilgilendirme de bu numara üzerinden sağlanmaktadır. Müşteri temsilcileri yoluyla, ruhsat başvurusu yapılabilecek müdürlükler öğrenilmektedir. Aski müşteri hizmetleri numarası üzerinden, bilgi alımı için müşteri temsilcisine bağlanılmaktadır. Bilgi aktarımı sayesinde, şubelere gitmeye gerek kalmadan aboneliğe ait özellikler öğrenilebilmektedir. Müşteri temsilcisi ile bilgi alınabilecek konular ve bilgi alımı için izlenmesi gereken aşamalar alt başlıklar içerisinden öğrenilebilmektedir.

  Sitemizden A101 müşteri hizmetlerine ulaşmak için tıklayınız.

  Aski Müşteri Hizmetleri İle Abonelik Bilgisi Nasıl Alınır?

  Abonelik için ASKİ müşteri hizmetleri numarası ‘’185’’ aranmalıdır. Bu numara üzerinden müşteri temsilcisine bağlantı sağlanmaktadır. Müşteri temsilcisi abonelik gerçekleştirmeniz gereken en yakın ASKİ şubesinin bilgilerini sunabilmektedir. ASKİ’ye abone konumunda olan kişiler ise abonelik için adres değişikliğinin nasıl yapılacağını, öğrenebilmektedir. ASKİ müşteri hizmetleri abonelik işlemlerine yönelik sunduğu bilgiler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Yeni abonelik yapılabilecek en yakın şubenin konumunun aktarılması
  • Abonelik değişimi için en yakın şube konumu aktarılması
  • Aboneliği bulunanların abonelik başlangıç tarihi bilgilerinin iletimi
  • Abonelerin fatura ücretlerini görüntülenmesi ve iletilmesi

  Bu işlemlerin hangisinden faydalanmak istediğinizi, müşteri temsilcisine bildirip, müşteri numaranızı iletmelisiniz. Müşteri numarası üzerinden görüntüleme sağlayan müşteri temsilcisi fatura tutarınızı ve abonelik tarihinizi size iletmektedir. Yeni abone olacaklar ise sadece ad ve soy ad bilgileri ile kendi konumlarına en yakın abonelik şubesinin konumunu öğrenebilmektedir.

  ASKİ Müşteri Hizmetleri İle Fatura Tutarı Bilgisi Nasıl Öğrenilir?

  Fatura sorgulama için ASKİ müşteri hizmetleri numarası ‘’185’’ aranmalıdır. Bu numara aranıp, müşteri temsilcisine bağlanılabilmektedir. Müşteri temsilcisi yoluyla aylık fatura borcunuzun ne kadar olduğu kontrol edilebilmektedir. Bu işlem ile faturaların gecikmesi durumunda hızlı bilgi edinebilirsiniz. Geciken faturaların ödeme işlemleri için en yakın noktaları öğrenip, gecikme faizlerinden korunursunuz. ASKİ müşteri hizmetleri yoluyla fatura tutarının öğrenmek için izlenmesi gereken adımlar, şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Müşteri temsilcisine müşteri numarası veya fatura numarası iletilmelidir.
  • Fatura borcunun öğrenilmek istendiği iletilmelidir.
  • Müşteri temsilcisi bilgiler üzerinden sistemde sorgulama sağlayıp, faturanın ücreti hakkında bilgiyi aktarmaktadır.

  Bu işlem ile ASKİ şubelerine gitmeye gerek kalmadan, aylık fatura ücretinin miktarı hakkında bilgi edinilmektedir. Ödeme gecikmesi yaşanan faturalar var ise müşteri temsilcisi tarafından aktarılmaktadır. Gecikmede olan faturaların kısa süre içerisinde, ASKİ şubelerine ödemesinin gerçekleştirilmesi için, en yakın ASKİ fatura ödeme noktalarının bilgisi paylaşılmaktadır.

  ASKİ Müşteri Hizmetleri İle Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

  Abonman kapama için ASKİ müşteri hizmetleri numarası ‘’185’’ aranmalıdır. Numara üzerinden müşteri temsilcisine bağlanılmaktadır. Müşteri temsilcisi abonelik işleminin iptali için yapılması gerekenleri aktarmaktadır. ASKİ müşteri hizmetleri abonman kapama işlemi için izlenmesi gereken aşamalar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Müşteri temsilcisine bağlanıp, aboneliğin iptal edilmek istendiği belirtilmelidir.
  • Kapatılacak abonman numarası aktarılmalıdır.
  • Müşteri temsilcisi, kapama işlemi talebi sırasında fatura tutarı bulunuyorsa, faturanın ödenmesi gerektiğini iletmektedir.
  • Bu abanman numarasının kapatılmasına dair kayıt alan müşteri temsilcisi, size en yakın ASKİ şubesinin ve ödeme noktasının adreslerini sunmaktadır.
  • ASKİ şubesine gidilerek fatura ödeme işlemi ve abonman iptali gerçekleştirilir.

  Bu hizmet ile aboneliklerin iptal edilebileceği en yakın şubeler öğrenilmektedir. Şubelere gidilmeden önce ödenmesi gereken, gecikmiş faturalar hakkında bilgi alınmaktadır. Alınan bu ön bilgilendirme ile kapama işlemleri eksizsiz olarak gerçekleştirilebilmektedir. Ön bilgilendirme aynı zamanda faturalara dair gecikme faizlerinden korunmayı sağlamaktadır.

  ASKİ Müşteri Hizmetleri İle Fatura Şikayeti Nasıl Yapılır?

  Fatura itirazı için ASKİ müşteri hizmetleri numarası ‘’184’’ aranmalıdır. Bu numara üzerinden müşteri temsilcisine bağlanılarak, fatura tutarı hakkında şikayet kaydı oluşturulabilmektedir. ASKİ müşteri hizmetleri yoluyla fatura itirazı işlemi gerçekleştirmek için izlenecek aşamalar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Müşteri temsilcisine bağlanılıp, abonman numarası paylaşılmalıdır.
  • İtiraz edilecek fatura numarası paylaşılmalıdır.
  • Fatura tutarına neden itiraz edildiği belirtilmelidir.
  • Fatura bilgilerini görüntüleyen müşteri temsilcisi, itiraz kaydını sisteme girmektedir.
  • Kaydın girilmesi sonrası itiraz sebebi ve fatura incelenmektedir.
  • İtiraz haklı bulunduğunda, telefon numarası üzerinden kişiyle iletişime geçilerek, fatura tutarının düzeltilmesi sağlanmaktadır.

  Bu işlem ile ASKİ şubelerine gitmeye gerek kalmadan fatura tutarı görüntülenerek, itirazda bulunulabilmektedir. Fatura üzerinde oluşan her hangi bir problem telefon yoluyla düzeltilebilmektedir. Düzeltilen faturalar, yeni tutar üzerinden ödenmektedir.

  Red müşteri hizmetleri numarasına buradan bakabilirsiniz.

  ASKİ Müşteri Hizmetleri İle Ruhsat İşlemleri Hakkında Bilgi Alımı

  Ruhsat bilgisi için ASKİ müşteri hizmetleri numarası ‘’184’’ aranmalıdır. Bu numara üzerinden müşteri temsilcisine bağlantı sağlanmaktadır. Ruhsat bilgisi gelen olarak, tankerle su taşınma ruhsatı hakkında alınmak istenmektedir. Tankerle su taşınma işleminin yapılabilmesi için ASKİ’den ruhsat alınması gerekmektedir. ASKİ müşteri hizmetleri aracılığı ile ruhsat alımı hakkında edinilebilecek bilgiler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Müşteri temsilcisine bağlanılıp, ruhsat almak için kişiye en yakın olan ASKİ şubesinin adres bilgileri alınabilmektedir.
  • Şubeye giderken götürülmesi gereken evraklar hakkında bilgi alınabilmektedir.
  • Ruhsat alınmadığı takdirde karşılaşılabilecek yasal yaptırımlar hakkında bilgi alınabilmektedir.

  Bu hizmet sayesinde ASKİ şubelerine gitmeden önce, ruhsat alımı için gereken evraklar ve koşullar öğrenilebilmektedir. Bu işlem ruhsat başvurusunun en doğru şekilde yapılabilmesi amacıyla gerçekleştirilmektedir. Şubelere yönelik paylaşılan adres bilgileri sayesinde, ruhsat başvurusunun yapılabileceği en yakın ASKİ şube müdürlüğüne yönlendirme sağlanmaktadır.


  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  En Çok Okunanlar
  Kategoriler