ATO Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor? | Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

ATO Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  ATO Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  ATO açılma saati sabah 9’dur ve akşam saat 18:00’da mesai sona erer. ATO Ankara Ticaret Odası kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuştur. Ankara ilinde bulunan ticaret odası sicilleri bulundurur. Kişilerin ticari işlemlerinin düzenlenmesinden, işletmelere ait sicillerin denetlenmesinden ve kayıt altına alınmasından ATO sorumludur. ATO, ülkemizdeki diğer ticaret odaları düşünüldüğü zaman en yoğun şekilde çalışan kurumlardan bir tanesidir. İnsanlar farklı işlemlerin gerçekleştirilmesi adına her gün ATO’yu ziyaret etmektedir. Binlerce kişinin ziyaret ettiği ATO sabah saat 9’dan akşam 6’ya kadar vatandaşları kabul etmektedir. ATO’da 130 binden fazla üye bulunmaktadır. Bu üyeler esnafların denetlenmesi ve üyelerin mesleklerinde uygun olarak ilerlemesini desteklemekle görevlidir.

  ATO Görevleri Nelerdir?

  Ato görevleri başında özel sektörün örgütlü kuruluşları arasında lider konumuna yükseltilmesi ve liderliğini güçlendirilmesi için çalışmalar yürütmek gelmektedir. Ekonomik ve sosyal değişimlerle birlikte toplumsal beklentiler ve ihtiyaçlar da değişebilmektedir. Görevimiz bu ihtiyaç ve beklentilere uygun olarak hizmetlerin sürekli iyileştirilmesini ve geliştirilmesini sağlamaktır. Yaşamın her boyutunda üstlenilen görevlerin arasında hizmetlerin çeşitlendirilmesi de bulunur. Ticaret yaşamının unsurlarını oluşturan bütün kesimlerin çıkarları ATO tarafından gözetilmektedir. ATO, adaletli bir yaklaşım benimser. Dengeleyicidir. Barışçıdır. Uzlaşıcı bir ortamın ulaşmasına katkı sağlaması ile bilinir. Güçlü çalışan üyeler ve paydaşlara, etkin, güler yüzlü ve eksizsiz hizmet yine ATO tarafından sunulmaktadır. Bu hizmetler ISA 9001 2008 standardına uygun sunulur.

  Albaraka Türk çalışma saatleri bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

  ATO Vizyon ve Misyonu

  ATO vizyonu Türkiye’nin ekonomisinin iş ahlakı, bilgi ve ticaret üçgeninde etkileşime dayalı olarak kalkınma, dönüşüm sağlanması ve büyüme olarak açıklanabilir. Katalizör görevi gören bu yaklaşım sayesinde ATO, bir toplum kuruluşu olarak mükemmel işler başarmaktadır. Ankara Ticaret Odası, Ankara’da pozitif bir iş ortamının ve dinamik bir iş yaşamını teşvik etmektedir. Mesleki faaliyetlerin önünde varsa, engeller yine ATO tarafından kaldırılmaktadır. Bu ATO’nun misyonudur. Menfaatlerin etkili bir şekilde savunulması, onları başarmaya yönlendirmek ve desteklemek ATO tarafından yerine getirilir. Bütün bunlar yerine getirilirken disiplin, güven, mesleki ahlak dikkate alınır. Girişimci bireyler arasında biz duygusunun harekete geçirilmesi, yasal görevlerin yanında girişimlerin kazanmasını sağlamak ATO’nun yapmayı en sevdiği işlerdendir.

  ATO Girişimci Modeli

  ATO girişimcileri desteklemesi ile bilinir. Girişimciler ticaretin en önemli parçalarından bir tanesi olarak kabul edilir. ATO, misyonunu yerine getirdiği zaman 21. Yüzyıl süreci içinde Türkiye’nin kültürel değerlerini dikkate almaktan bir an olsun vazgeçmez. İşlerini yaparken kültür, ticaret ve insan üçgenini ortaya koyar. Bütünleşen bir girişimcilik modeli benimsenmiştir. Hem iç hem de dış ticarete yönelik yatırım faaliyetleri desteklenmiştir. Bu sayede ülkenin kalkınmasına katkı sağlanmış olur. ATO’ya telefonlarınızdan ulaşmak için 444 0 286 (ATO) numarasını arayabilirsiniz.

  ATO Tarihçesi

  Ato tarihi Cumhuriyetin kuruluşuna kadar dayanmaktadır. ATO, 1923 senesinde Ankara Ticaret ve Sanayi Odası adı ile kurulmuştur. Anafartalar caddesi üzerinde eski bir binada faaliyetlerine başlayarak görevlerini yerine getirmiştir. İzmir İktisat kongresinin kurulmasından yalnızca bir iki ay sonrasında ATO kuruluşu gerçekleşmiştir. Bu bir tesadüf olmaktan uzaktır. Kongrede sunulan grup teklifleri incelendiği zaman Ticaret ve Sanayi odalarının yurt çapında örgütlenmesi dikkate değer. ATO 350 tüccar ile 800 tane esnaf ve sanatkarla beraber hukuki kimliğini almaya hak kazanmıştır. Savaştan sonra ekonomik buhran nedeni ile bir süre faaliyetlere devam etmek mümkün olmamıştır. 1950 yıllarında kurum faaliyetlerine tam gaz devam etmiştir.


  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ