DHL Müşteri Hizmetleri Numarası ve Direkt Bağlanma Yolları
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

DHL Müşteri Hizmetleri Numarası

DHL Müşteri Hizmetleri Numarası

DHL müşteri hizmetleri iletişim numarası 444 00 40’tır. DHL müşteri hizmetleri, bünyesinde çalışan, özel olarak yetiştirilmiş uzman kadrosu ile müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Buradan müşteriler talep ve şikayetlerini belirtebileceği gibi bilgi almak için de DHL müşteri hizmetleri aranabilir.

Bunun dışında gönderi takipleri, internet sitesi üzerinden takip numarasını girerek gerçekleştirilebilir. Genel hizmetler dışında DHL müşteri hizmetleri farklı alanlar için farklı uzmanlık alanlarında yetişmiş personelleri ile çözüm sunar. Bu yüzden DHL müşteri hizmetleri çağrı merkezi numarası her türlü soruna çözüm sunamayabilir. Özel durumlar için özel hizmetler sunulmaktadır.

D Smart müşteri hizmetleri ile ilgili bilgilere yazımızdan bakabilirsiniz.

DHL Çağrı Merkezi Çalışma Saatleri Nasıldır?

DHL çağrı merkezi çalışma saatleri sabah 09.00 ile 16.00 arasındadır. Bu saatler arasında uzman ekip genel durumlar için hizmet vermektedir. Özel durumlar için özel hizmet çözümleri sağlanabilmektedir. Bu saatler dışında DHL’ye ulaşabilmek için internet sitesi üzerinden şikayet, öneri veya sorularla ilgili yazarak ulaşılabilir. Buraya yazılan yazılar da uzman ekip tarafından ivedilikle incelenerek çözüme ulaştırılır.

DHL müşteri hizmetleri, çağrı merkezinde hafta sonları da çalışmamaktadır. Ayrı olarak dini ve resmi bayramlarda da tatil yapılmaktadır. Bu zamanlarda da internet üzerinden ulaşıldığı takdirde en kısa sürede dönüş sağlanacaktır.

DHL müşteri hizmetleri ücretli midir?

DHL müşteri hizmetleri ücret tarifesine tabi değildir. Her türlü iletişim kanallarından yürütülen müşteri ilişkileri ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

DHL Müşteri Hizmetleri Hangi Alanlarda Hizmet Sunar?

DHL müşteri hizmetlerinin sunduğu farklı hizmetler müşterilerin sahip olduğu ürünlere göre çeşitlilik gösterir. Bu farklı alanlarda yaşanabilecek sorunlar için farklı alanlarda uzmanlaşmış kişiler daha iyi hizmet sunmaktadır. DHL markası müşteri memnuniyeti politikası gereğince farklı konularda farklı uzmanlar ile iletişimi kolaylaştırmıştır. Bu iletişim kanalları aşağıdaki gibidir:

 • DHL Express müşterinin sorunlarını, yorumlarını, öneri ve şikayetlerini, başvurularını değerlendirdiği iletişim merkezidir. Bunun için resmi internet sitesinden form doldurulmalıdır. Form eksiksiz doldurulduktan sonra DHL müşteri hizmetleri, gerekli işlemleri gerçekleştirecektir.
 • DHL Global Forwarding ile gerekli ofislerle iletişim kurulabilmektedir. Böylelikle ofis işlemleri zaman kaybetmeden yürütülmektedir.
 • DHL Freight üzerinden müşterilerin takip, şikayet, fatura, gümrük ve diğeri işlemleri için soruları cevaplandırılmaktadır. Bunun için ayrı bir müşteri hizmetleri numarası da öngörülmüştür. Bu numara (0850) 282 50 00’dır.
 • DHL Parecl/DHL eCommerce üzerinden müşteri ve özel müşterilere çeşitli hizmet olanakları sunulmuştur.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  Anı Tur Şikâyet Hattı Telefon Numarası Nedir?

DHL Global Forwarding İle İletişime Geçilebilecek Ofisler Hangileridir?

DHL Global Forwarding ile iletişime geçilen ofisler ile birlikte satış merkezleri vardır. DHL müşteri hizmetleri ofislerde de hizmetini müşteri memnuniyeti odaklı olarak sunmaktadır. Bu ofisler hava yolu taşımacılığı, deniz yolu taşımacılığı ve satış hizmetleri sunmaktadır. Bu ofislere ulaşmak için kullanılabilecek telefon numaraları aşağıda sıralanmaktadır:

 • Adana Ofisi: (0322) 453 91 11
 • Ankara Esenboğa Havalimanı Ofisi: (0312) 398 07 66
 • Ankara (Konya) Ofisi: (0332) 234 32 44
 • Ankara Ofisi: (0312) 473 43 23
 • Antalya Ofisi: (0242) 311 53 03
 • Bursa Ofisi: (0224) 443 57 70
 • İstanbul Atatürk Havalimanı Ofisi: (0212) 465 57 75
 • İstanbul Merkez Ofisi: (0212) 692 50 50
 • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Ofisi: (0216) 588 12 72
 • İzmir Havaalanı Ofisi: (0232) 274 12 22
 • İzmir Ofisi: (0232) 4641777
 • Mersin Ofisi: (0324) 237 06 46

DHL İletişim Merkezinde Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

DHL iletişim merkezinde yapılan işlemler her türlü sorunun çözümüne, her türlü bilgi aktarıma dayanan farklı iletişim seçenekleri ile yapılır. Bireysel işlemler ve kurumsal işlemler farklı farklı yapılarak zamandan tasarruf edilir. Ayrıca da alanında uzmanlaşmış kişilerden hizmet imkanı sunmaktadır. Aşağıda DHL iletişim merkezi ile yapılabilecek işlemler sıralanmıştır:

 • Gönderi takibi, müşteri hizmetleri, yeni müşteriler için ayrı ayrı olmak üzere ekspres paket ve dokümanları ile ilgili hizmet alınabilmektedir.
 • Depolama ve dağıtım, bunlarla ilgili ihale talepleri alınır.
 • Tedarik zinciri çözümleri sunulur. Bunlarla ilgili ihale talepleri alınır.
 • Uluslararası taşımacılık hizmetleri için gönderi takibi müşteri hizmetleri sunulur. Burada da havayolu ve denizyolu ile karayolu ve demiryolu hizmetleri ayrı ayrı sunularak hizmet sağlanır.
 • Parcel işlemleri ile ilgili soru ve sorunlar için de ayrı bir alanda hizmet sunulur.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  Pegasus Şikâyet Hattı Telefon Numarası Nedir?

Çiçek Sepeti müşteri hizmetleri numarasına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

DHL Müşteri Memnuniyeti Süreci Nasıl İşler?

DHL müşteri memnuniyeti süreci son derece müşteri odaklı olarak yürütülür. Müşterinin şikayet, öneri veya sorunlarla özel olarak yetişmiş uzman kadro çözüm sunar. Kişisel bilgilerin korunması kanunu çerçevesince müşterilerin kişisel bilgileri gizli tutulur. Bunun yanı sıra DHL tüm iletişim kanallarını kullanarak müşterilerine açık ve güvenilir hizmet sunar. Bir kere yaşanan aksaklığın bir daha yaşanmaması için gerekli önlemleri alır. DHL müşteri hizmetleri, müşteri memnuniyeti sürecinde aşağıdaki çalışmaları sağlayarak hizmet kalitesini artırır:

 • Tüm DHL çalışanlarının müşteri odaklı çalışması için gerekli önlemleri alarak müşteri memnuniyetinin en üst düzeyde sağlandığına emin olur.
 • Müşterilerin şikayet ve geri bildirimleri karşısında memnun olarak kendini geliştirmeye fırsat olarak görür. Müşterilerin istekleri doğrultusunda yenilikler yapılır.
 • Geri bildirimler sayesinde sistem hatalarını en alt düzeye indirmek için gerekli önlemleri alır. Müşterilerin geri dönüşünü bunun için bir fırsat olarak kullanır.
 • DHL müşteri hizmetleri çalışanları ile birlikte tüm DHL çalışanlarına düzenli aralıklarla toplantı yapılarak bilgi düzeyleri, müşteri ile ilişkileri için yapılması gerekenler anlatılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

En Çok Okunanlar
Kategoriler