Et Balık Kurumu Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor? | Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

Et Balık Kurumu Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  Et Balık Kurumu Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  Et Balık Kurumu açılış saati saat 9 olup akşam 6 buçuğa kadar hizmet vermektedir. Et Balık Kurumu Milli Korunma Kanunu 6. Maddesi uyarınca Bakanlar Kurulu kararı ile kurulmuştur. Kurum Türkiye hayvancılığı ve ülke ekonomisine önemli katkılar sunmuştur.  İlk kurulduğu zaman adı Et ve Balık Kurumu iken artık adı Et ve Süt kurumudur. Devlet kuruluşunun 40 milyon TL sermayesi bulunmaktadır. İktisadi Devlet Kuruluşu olan Et ve Balık Kurumu, ekonomide bazı sorunların çözüme kavuşturulmasını sağlar. Yetişmiş eleman sıkıntısının olduğu, sanayi ve ticaretin gelişmediği, sermaye birikiminin olmadığı ve özel sektörün yeterince gelişmediği dönemde kurulan kuruluş, bu sorunlara bir çözüm olmuştur.

  Et Balık Kurumu Neden Kuruldu?

  Et Balık Kurumu kuruluşu nedeni başında et sektöründe gelişme sağlamak geliyor. Buna ek olarak ekonomik hayatın yükselmesini temin etmek, özel sektöre öncülük ederek sanayinin gelişmesini sağlamak, sermaye birikimini oluşturmak, hayvancılık sektöründe gelişme sağlamak maksatlarını da Et Balık Kurumu karşılamaktadır. Tarım sektöründe de faaliyet gösteren kuruluş, yem sanayi, süt endüstrisi gibi kuruluşların kurulmasını da sağlamıştır. Bu şekilde tarım ve hayvancılığın birlikte gelişmesi sağlanmıştır. Veteriner hekimlerin kontrolünde alım ve kesimler gerçekleşmektedir. Hijyenik şartlar kaliteli et üretiminin olmazsa olmazıdır. Ülke hayvancılığının verimliliği ve geliştirilmesi bu kurum sayesinde mümkün olmuştur.

  Dominos Pizza çalışma saatleri hakkında ayrıntılara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

  Et Balık Kurumu Tarafından Uygulanan Ana Politikalar Nelerdir?

  Et Balık Kurumu ana politikaları karlılık ve verimlilik ilkeleri çerçevesinde şekillenmiştir. Kaynakların rasyonel kullanılması, etkili ve bilinçli karar almak, pazarlama gibi ana faaliyet konularında ana politikalar izlenmektedir. Ana politikalarda ilk sırada hijyenik kurallara uygun, kaliteli, güvenli ve sağlıklı et ve et ürünlerinin üretilmesi gelmektedir. Piyasa ekonomisi kurallar içinde sektörde rekabet şartları yerine getirilecek ve verimlilik ilkeleri içinde geniş hizmet sunulacaktır. Ülke hayvancılığının teşvik edilmesi ve istikrarlı bir şekilde gelişimine katkı sağlanması kurumun ana politikasıdır. Hayvancılık ve et sektöründe etkin faaliyetler sayesinde ülkenin genel istihdamına katkı sağlanmaktadır. Üretici ve tüketici arasında da denge oluşturulmaktadır.

  Et Balık Kurumu Hayvancılığın Geliştirilmesi Politikası

  Et Balık Kurumu Hayvancılığın Geliştirilmesi Politikası  1960’lı yıllardan bu yana uygulamaktadır. Hayvancılık ile uğraşan çiftçiler, eğitim almakta bu sayede de daha verimli bir şekilde faaliyetlerine devam etmektedirler. Ahır besiciliği teşvik edilmiş ve entansif besiciliğe geçiş sağlanmıştır. Et ve Balık Kurumu uyguladığı politikalar ile hayvan alım kriterlerini oluşturmuş, bu şekilde daha kaliteli besicilik yapılmasını teşvik etmiştir. Bu kurum sayesinde hayvancılık ticari bir sektör haline gelmiştir. Ülkemizde et sanayinin gelişimi EBK sayesinde mümkün olmuştur. Kuraklık, deprem ve felaket zamanlarında kurum çiftçinin yanında olmuş ve hayvanları desteklemiştir.

  Et ve Balık Kurumu Satış Politikası

  Et ve Balık Kurumu Satış Politikası kuruluş amacı ile paralel bir satış politikası belirlemiştir. Halkın sağlıklı ve güvenli ürünleri almasını sağlayan kuruluş, veterinerler ile çalışarak hayvanların canlı muayenelerini sağar. Ayrıca sevk evrakları kontrol edilir ve mevzuatına uygun hayvan hareketlerinin denetlendiğinden emin olunur. Kesimlik besi hayvanlarının sağlıklı olması halinde, kesime sevk edilmesi mümkündür.

  Kalite Yönetimi Sistemi ile Uygun

  Kalite Yönetim Sistemi ile uyumlu üretim yapan EBK, halka güvenilir ürünler sunar. Et Balık Kurumu modern üretim tesislerine sahiptir. Hem ucuz hem kaliteli hem de güvenli ürünler burada bulunabilir. Bir kısım etler gövde halinde bir kısımları da parçalanarak kemiksiz hale getirilmektedir.


  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ