Google Müşteri Hizmetleri Numarası, Google Müşteri Hizmetleri İletişim
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

Google Müşteri Hizmetleri Numarası

  Google Müşteri Hizmetleri Numarası

  Google arama motoru müşteri hizmetleri, 444 21 07 olarak bilinmektedir. Türkiye ofisi İstanbul’da olan kuruluş, Eski Büyükdere Caddesi No: 294 adresinde bulunmaktadır. Google Adwords hesaplarındaki bir karışıklık nedeniyle bu numara aranabilir olsa da aslen Google müşteri hizmetleri diye bir başvuru mercii bulunmamaktadır.

  Vakıfbank  müşteri hizmetleri numarası yazımıza bakabilirsiniz.

  Google Müşteri Hizmetleri Gerçekte Var Mı?

  Google müşteri temsilcilerinin gerçekliği tartışmalıdır. Aslen Google kurumunun müşteri temsilcileri bulunmamaktadır. Ancak belirtilen telefon numarası, Adwords hesaplarında karışıklık, hesap çalınmasından şüphelenilmesi gibi durumlarda kullanılabilmektedir. Google, bir müşteri hizmetleri numarasına sahip olmamasından dolayı, sisteminde yönergeler bulundurmaktadır. Yönergeler içerisinde internet bağlantısı kaynaklı problemlerde yapılması gerekenlerden Adwords hesap ile ilgili sorunların çözümlerine kadar pek çok sorunun çözüm yolu anlatılmaktadır. Bu yönergelere göre sorunlarınızı çözememeniz durumunda belirtilen numaraları arayabilirsiniz. Ancak  numaralar, resmi olarak müşteri temsilcileri olmadıkları için, sorununuz konusunda size yardımcı olamayabilirler. Bu nedenle sorununuzun çözümünü belirtilen yönergeler içerisinde aramanız daha mantıklı olacaktır.

  Amerika merkezli olarak kurulan Google, 1998 yılında kuruluşundan bu yana müşteri temsilcisi kontenjanı bulundurmamaktadır. Bunun yerine giriş sayfasının en alt kısmında bulunan ‘Bize Ulaşın’ kısmını kullanarak sistemsel hataları düzeltmeye çalışmaktadır. Bunun yanında kullanımda bulunduğu tüm ülkelerde ofisi bulunmaktadır. Ciddi sorunlara ofisi aracılığıyla müdahale eden Google, bireysel müşteri sorunları konusunda daha yavaş işlem yapmaktadır. Hesap kilitlenmesi, hesap kaybolması gibi durumlarda daha çok yönerge takibini tavsiye eden sistem, 54.000’den fazla çalışana sahiptir. Dünyanın en büyük arama motoru olma özelliği taşıyan Google, internet tabanlı ürünler de tasarlamaktadır. Şirket, birden fazla dalda faaliyetlerini yürütse de hiçbir alanda müşteri hizmetleri kullanmamaktadır.

  Google sistemleri içerisinde en büyük gelir payı Adwords aracılığıyla elde edilmektedir. Reklamlardan da gelir sağlayan sistem, kişilerin bireysel olarak açtıkları hesaplardan oluşan Adwords konusunda dahi müşteri hizmetlerini kullanmamaktadır. Çok büyük hesap problerinde hesabı kapatıp yenisini açmayı çözüm olarak sunan sistem, bu nedenle bu alanda da müşteri temsilcilerine ihtiyaç duymamaktadır. Google, sanal alemde gerçekliği arttırmayı hedef edinmektedir. Bu nedenle insanlara sorunlarını çözebilecekleri bir merci sunmaktansa, sorunlarını kendileri çözmelerini tercih eder.

  Adwords Hesaba Erişememe Durumunda Google Müşteri Hizmetleri

  Hesabınıza erişemediğiniz durumda Google müşteri temsilcisini aramak, sonuç vermeyecektir.Google hesabının alımı sırasında güvenlik açısından bazı bilgiler talep edilmektedir. Doğrulama bilgileri olarak kaydedilen bu bilgileri doğru girmeniz halinde, şifresiz olarak da hesabınıza girişinizi gerçekleştirirsiniz. Bunun yanında hesaba ait bilgilerin unutulmasına bağlı olarak Google hesaba giriş yapılamıyorsa, e- mail üzerinden hesap bilgileri geri istenebilir. E-posta adresine gönderilecek bir mail ile giriş yapılan sistem, mail adresinden yapılan yönlendirmeler aracılığıyla tekrar açılabilecektir. Ancak tüm bunların yapımı, Adwords kullanımı konusunda yazılan kılavuzda yer almaktadır. hesabınıza giriş yapamadığınız için Google müşteri temsilciliğini, diğer bir deyişle Google Türkiye ofisini ararsanız, gerçek bir insanla konuşma ihtimaliniz bile düşüktür. Google’in bu politikası nedeniyle, kullanım kılavuzları ve ‘Yardım’ bölümlerinde karşılaşmanız muhtemel tüm sorunlar ile ilgili bölüm bulunmaktadır.

  Ayrıca Türkiye Finans müşteri hizmetlerine bakabilirsiniz.

  Google Müşteri Hizmetlerini Hesap Silinmesi Nedeniyle Aramak

  Hesap silinmesi yüzünden Google müşteri temsilcisi aramak da sonuçsuz bir çaba olacaktır. her bir Google hesabı, sadece kullanıcısının istemesi ile silinme listesine alınmaktadır. Bu nedenle Google müşteri hizmetleri, bu konuda hiçbir şey yapamaz. Silme talebinde bulunulan hesap sahibinin kısa sürede silmekten vazgeçerek hesabı tekrar etkinleştirmesi durumunda, silme iptal olacaktır. silinme talebinden yaklaşık olarak 20 gün sonra hesap, giriş yapılamayacak hale gelir ve silme işleminin iptali işlemi ortadan kalkar. Bu hesap artık asla kullanılamaz. Bu nedenle yapacağınız hiçbir arama da hesabı yeniden etkinleştirmeyecektir.

  Google Adsans Müşteri Hizmetleri Midir?

  Google Adsans ve Google businnes, reklam ofisi olarak hizmet veren bir kurumdur. Müşteri temsilcisi olarak görev almasa da, reklamlar  ve kullanım ile ilgili kurallarda yaşanan ciddi sorunlarda bu bölümler müdahale edebilmektedir. Google Türkiye ofisi var olmakla birlikte, diğer ülkelerin aksine Türkiye’de Google müşteri hizmetleri ofisi bulunmamaktadır. Tek ofis şeklinde Türkiye’deki işlemlerine devam eden Google şirketi, Türkiye için daha çok reklam ajansları ve kullanım bilgilerine dair ofisler kurmaktadır. Bu nedenle Türk kullanıcılar, Google kullanımlarında sadece Yardım menüsündeki seçeneklerden yararlanarak kullanımlarını gerçekleştirebilmektedir.

  Google Müşteri Hizmetlerini Ödemeler İçin Aramak

  Adwords ödemeleri konusunda Google’i aramak, doğru bir karar olacaktır. Adwords kullanıcılarında meydana gelen sorunlar arasında kullanım ödemelerinde yaşanan sıkıntılar yer almaktadır. bu bağlamda kullanıcılardan fazla ücret alınması, haksız olarak reklam ücreti talep edilmesi ya da kullanıcıların, kullanmadıkları servislere para ödemek zorunda olduklarına dair bilgilendirme mesajı almaları, Google müşteri temsilciliklerini aramak için doğru bir nedendir. Google Türkiye ofisini belirtilen nedenlerle aradığınızda, kullanımınızın incelenmesi ve hesaplarınıza erişilmesi için izin vermiş sayılırsınız. Bu nedenle gizlilik konusunda taviz vermeniz gerekecektir. Ancak Google Türkiye’nin sorununuzu gidermemesi durumunda yine Google’da bulunan Yardım menüsüne aktarılırsınız. Bunun olması durumuna karşılık, Google Türkiye ofisini aramadan önce yardım menüsünü araştırmanız gerekmektedir.

  Google Şikayet Hattı Var Mıdır?

  Google şikayet hattı adlı bir iletişim numarası bulunmamaktadır. Google Türkiye ofisi, geniş çaplı müşteri problemlerine çözüm  aramakta olsa da, meydana gelen herhangi bir hata ya da sorun durumunda ulaşılabilecek bir merci bulunmamaktadır. Google müşteri hizmetleri görevini ofis numaraları gideriyorsa da, bu hatlardan şikayet bildirimi yapmak olanaksızdır.


  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Abdulgani Dündar dedi ki:

   Trendyol üzerinde Eymel Store firmasın iş birliğiyle vergi kaçırmak bozuk mallar satış yapmak halkı dolandırmak sosyal üzerinde satış yapmak büyük suçtur bu tür internet üzerinden alışveriş yasaktır s Google tarafından kapatılmasına arz ederim

  BİR YORUM YAZ

  En Çok Okunanlar
  Kategoriler