HP Müşteri Hizmetleri Numarası ve Direk Bağlanma
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

HP Müşteri Hizmetleri Numarası

HP Müşteri Hizmetleri Numarası

HP tüketici destek hattı numarası ile HP ürün kullanıcıları için destek sağlamaktadır. HP firmasının müşteri için sağladığı tek destek alma seçeneği, HP müşteri hizmetleri değildir. Firma internet üzerinden ulaşabileceğiniz destek merkezi ile sorunlarınızı yanıtlayabilmektedir. HP firması , destek merkezi üzerinden HP asistanları ile mesajlaşma sağlamasının yanı sıra  rehberleri, servis merkezleri ve kapsamlı desteklerle müşterilerine destek sağlanmaktadır. Bu destekler, yazıcıdan dizüstü bilgisayarlara kadar tüm HP ürünleri için sağlanmaktadır.

Ayrıca Vestel müşteri hizmetleri bilgilerine yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

HP Müşteri Hizmetleri ve Destek Hattı Numarası

HP destek hattı numarası için birkaç seçenek bulunmaktadır. Firma bireysel ürünler ve ticari ürünler için ayrı irtibat numaralarından hizmet sunmaktadır. HP firmasından destek alınabilecek müşteri hizmetleri telefon numaraları şu şekildedir:

 • Tüketici ürünleri için kullanılabilecek ilk telefon numarası: 444 81 21
 • Ticari ürünlere destek sağlamak için kullanılabilecek telefon numarası: 444 81 26

HP müşteri hizmetlerinin hafta sonu hizmet sağlamadıkları ve hafta içi yalnızca mesai saatleri içerisinde hizmet verdikleri bilinmektedir. Bu saatler içerisinde aramanız, destek alabilmeniz için faydalı olacaktır. HP müşteri hizmetleri, hizmet alınabilecek gün ve saatler şu şekildedir:

 • Hafta içi 08.30 – 18.00

HP Destek Merkezi

HP Destek Merkezi, HP internet sitesi üzerinden sağlanan bir müşteri destek hattıdır. Destek hattından faydalanabilmek için genellikle HP ürünleri arasından katalog seçimi yapmak ve sahip olduğunuz ürüne dair seri numarası girmek gerekmektedir. HP Destek Merkezi’nin yardım sağladığı ürünler şunlardır:

 • Yazılım ve sürücüler
 • Yazıcı
 • Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  Decathlon Şikâyet Hattı Telefon Numarası Nedir?

Destek merkezinin genel olarak destek sunmaya çalıştığı konu başlıkları ise şu şekildedir:

 • Sürücüleri indirme
 • Destek ve sorun giderme
 • Ürün kaydetme
 • Onarım durumunu kontrol etme
 • Eğitim ve sertifikasyon

HP Destek Merkezi üzerinden sonuç alamayan kişiler, elektronik ürünleri için aradıkları desteği HP müşteri hizmetleri veya teknik servislerinde üzerinden de alabilmektedir.

HP Teknik Servis

HP teknik servisleri, Türkiye’nin hemen her ilinde hizmet vermektedir. En yakınınızdaki HP teknik servise ulaşmak için HP müşteri hizmetleri ile iletime geçebilir veya şu adımları izleyerek teknik servis bilgilerine ulaşabilirsiniz:

 • Teknik servise ulaşmak için müşteri hizmetleriyle zaman kaybetmek istemiyorsanız ilk yapmanız gerek şey HP firması internet sitesini ziyaret etmek olacaktır.
 • Ardından “Destek” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
 • Açılan destek sekmesinde “Bir Servis Merkezi Bulun” hizmeti bulunmaktadır. Bu sekme üzerinden teknik servis araması yapılmaktadır.
 • Size en yakın teknik servisi bulmak için sayfa açıldıktan sonra ülke/şehir gibi konum bilgileri, destek istediğiniz ürün bilgisi(yalnızca model istenmektedir) ve kilometre cinsinden yarıçap istenmektedir.
 • Bu bilgiler girip arama yapıldıktan sonra en yakınınızdaki HP servisleri görüntülenmektedir.
 • HP teknik servisleri yanında, harita ve irtibat numaraları da verildiği için kolayca ulaşabilmektesiniz.

HP Elitebook Desteği

HP Elitebook bilgisayarlara destek hizmeti internet üzerinden sağlanmaktadır. Destek sayfasına girdiğinizde ürün olarak Elitebook seçimi yapılarak, destek alınabilmektedir. Sayfa üzerinden ürün bilgilerine ulaşabilmekte, garanti durumunuzu sorgulanabilmekte, kullanım kılavuzlarına ulaşılmakta ve bazı teknik arızaların tarafınızca nasıl çözülebileceği bulunmaktadır. Destek merkezi üzerinden sorununuzu halledemiyorsanız, sağ alt köşedeki HP asistan balonuna tıklayarak online iletişim kurabilirsiniz. Chat destek merkezi diyebileceğimiz bu sistemde kısaca sorununuzu yazarak, bu sorunu çözüme kavuşturmaya dair seçeneklere ulaşabilirsiniz. Destek merkezi üzerinden ulaşılabilen bir diğer destek türü, bu merkezden sorunlarınızı çözüme kavuşturamadıysanız diğer destek kanallarını deneyebilirsiniz. Elitebook destek merkezi üzerinden sağlayabileceğiniz bazı destekler şunlardır:

 • Teknik servis bilgilerine ulaşabilinmektedir.
 • Garanti süresi dolan kişiler için garanti dışı destek hizmeti verilmektedir.
 • Sorun gidericisi ile arama yaptığınızda sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesini yaşamaktaysanız, sorununuzu rehber niteliğindeki hazır cevaplardan çözebilmektesiniz.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  Şekerbank Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

HP Yazıcı Teknik Destek

HP yazıcı teknik destek, teknik servislerle ve internet destek merkeziyle sağlanmaktadır. Bunun haricinde başvurulabilecek bir diğer seçenek müşteri hizmetleriyle irtibat kurarak teknik destek talep etmek olacaktır. Teknik destek için ilk ihtiyacınız olan şey yazıcınızın serisini seçmek olacaktır. Eğer yazıcı serisinden emin değilseniz, ilk olarak internet sitesi üzerinden destek almayı deneyebilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden yazıcı desteği verilirken, yazıcının türünün belirlenebilmesi için fotoğraflı seçenekler sunulmaktadır. Böylelikle yapmanız gereken sahip olduğunuz yazıcının bulunduğu fotoğrafa tıklamak olacaktır. Ardından o yazıcı serisinde bulunan yazıcı modelleri listelenmektedir. Bu seçimi de yaptıktan sonra destek alınmaya başlanmaktadır.

Yalnızca yeni alınan yazıcılar değil garanti süresi bitmiş yazıcılar içinde internet sitesi üzerinden, müşteri hizmetlerinden veya teknik servislerden hizmet alınabilmektedir. Fakat yazıcınız 10 seneden fazla bir zamandır sizinle ise aradığınız desteği bulamama ihtimaliniz çok yüksek olacaktır. Çünkü HP firması 10 yılını dolduran çoğu ürün için destek sağlamamaktadır.

Apple müşteri hizmetleri numarasına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

HP Müşteri Hizmetleri ve Bilgisayar Destek

HP bilgisayarları destek hizmeti, firmanın online internet sitesi üzerinden alınabilmektedir. İnternet sitesi üzerinden garantide olan bilgisayarlarınızın son durumu hakkında bilgi sahibi olabilir veya garanti süresi dolan ürünleriniz için destek alabilirsiniz. Ayrıca bilgisayar kullanım kılavuzları, sürücü indirmeleri ve ürün kaydedilmesi de internet üzerinden yapılabilmektedir. Eğer internet sitesi üzerinden aldığınız destek yeterli gelmezse yapmanız gereken HP müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek olmalıdır. Fakat müşteri hizmetlerinin yalnızca hafta içi hizmet verdiği unutulmamalıdır. Bu tarz durumlarda internet sitesi üzerinden çevrimiçi asistan ile destek almak, sorununuzu çözmekte fayda sağlayabilmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

En Çok Okunanlar
Kategoriler