HSBC Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma, HSBC İletişim Bilgileri
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

HSBC Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

  HSBC Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

  HSBC Müşteri temsilcisiyle doğrudan iletişim için öncelikle bankanın telefon bankacılığı şubesi aranmalıdır. Ardından takip eden adımlarda banka yetkilisi ile birebir iletişime geçmek mümkündür.

  HSBC Müşteri Hizmetleri arandıktan sonra öncelikle 1 numaralı tuşa basılmalıdır. Takip eden menülerde sırasıyla 8 ve 4 numaralı tuşlara bastıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanılmış olur. Her banka gibi HSBC de telefon bankacılığı hizmetlerini geliştirmeye çalışmaktadır. Müşterilerinin yapmak istedikleri işlemleri daha az yorucu bir şekilde halledebilmeleri için iletişim merkezi aracılığıyla verilen hizmetlerin sayısı artmıştır.

  HSBC, kendi belirledikleri politikalar gereği belli kredi kartlarına sahip olan müşterilerine müşteri hizmetlerine ulaşma konusunda ve yapılabilen işlemler konusunda da ayrıcalıklar sunmaktadır.

  Ayrıca garanti bankası müşteri hizmetleri yazımıza bakabilirsiniz.

  HSBC Bank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

  HSBC Telefon Bankacılığı numarası, yılın her günü ve her anı müşterilerinin veya müşteri adaylarının aramalarına açıktır. Bankanın iletişim merkezinin telefon numarası 0 850 211 0 111 şeklindedir. Bu numarayı arayan müşteriler, diledikleri işlemi istedikleri yerden halletme şansı elde eder. Bu numara bireysel müşteriler içindir, kurumsal müşteriler 0 850 211 0 424 telefon numarasını aramalıdır.

  Müşteri hizmetleri arandıktan sonra işlem yapmak isteyen mevcut müşterilerin gerekli şifreye sahip olması beklenir. Ayrıca, bu telefon numarası üzerinden yapılan bütün konuşmalar ve işlemler kayıt altında tutulur.

  HSBC Bank Telefon Bankacılığı Şifresi Öğrenme

  HSBC Müşteri Hizmetleri şifresi alma işlemi aşağıda belirtilen 3 farklı yoldan yapılabilir.

  • Mevcut müşteriler, bütün banka şubelerinden gereken şifreyi temin edebilir.
  • HSBC Telefon Bankacılığı Şubesi arandıktan sonra gerekli adımlar takip edilerek şifre alınabilir ve anında istenilen işlemler yapılabilir.
  • HSBC Bank’a ait bütün bankamatiklerden müşteri hizmetleri için gereken şifre temin edilebilir.

  Yukarıda belirtilen yollar dışında ‘‘Tek Kullanımlık Şifre’’ de alınabilir. Bu uygulamayla daha güvenli bir şekilde işlem yaptırmayı amaçlayan banka sadece riskli işlemler için bunu gerekli kılar. Yani müşteri hizmetleri ile yapılan görüşme esnasında sadece bazı ciddi işlemler için bu şifre, müşterinin kayıtlı telefonuna gelir.

  HSBC Bank Müşteri Hizmetlerinde Tamamlanan İşlemler

  HSBC Telefon Bankacılığı yapılan işlemler birçok bankanın aksine güvenlik işlemlerini de kapsamaktadır. Bir diğer deyişle, çoğu banka kredi kartı ya da banka kartı şifresi oluşturmayı sadece bankamatikler üzerinden yaparken HSBC de bu işlem müşteri hizmetleri aranarak da yapılabilir. Aşağıda verilen listede yapılabilecek diğer işlemlerin öne çıkanları sıralanmıştır.

  • Swift işlemi dahil EFT’den Havalaye kadar bütün para aktarımı işlemleri, telefon bankacılığı üzerinden yapılabilir.
  • Ayrıca yapılan bu işlemleri takibi de müşteri hizmetleri aracılığıyla yapılabilir.
  • Kredi kartının kullanım limiti ile ilgili yükseltme işlemi buradan yapılabilir.
  • Mevcut müşteriler, sahip oldukları kredi kartının ek kartı için talep oluşturabilirler.
  • Herhangi bir kredi kartı ya da hesap kartı için başvuru yapılabilir.
  • Hesap kesim tarihi değişikliği de telefon bankacılığı üzerinden yapılabilir.
  • HSBC Müşteri Hizmetleri aranarak nakit avans çekilebilir ya da kredi kartının üzerindeki borç kapatılabilir.
  • Kredi kartı sahipleri, kartı kullanarak yaptıkları tek çekim alışverişleri sonradan taksitlendirme işlemini buradan yapabilirler.
  • Vadeli ya da vadesiz her türlü hesabın açılma talimatı bankanın telefon şubesi üzerinden verilebilir.
  • Mevcut hesaplar ile ilgili bilgi de alınabilirken bireysel kredi işlemleri de müşteri hizmetleri aranarak takip edilebilir ya da tamamlanabilir.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu ödemeleri, üniversite ödemeleri ya da Motorlu Taşıtlar Vergisi, Trafik Cezası gibi ödemeleri bankanın iletişim merkezi üzerinden tamamlamak mümkündür.
  • Otomatik ödeme talimatları da buradan verilebilir.

  Yukarıda belirtilen temek bankacılık işlemlerinin yanı sıra bankanın ürünleri ile ilgili bilgiler, mevcut ücretler ve faiz oranları ile ilgili bilgiler de HSBC Telefon Bankacılığı üzerinden alınabilir. Ayrıca, fon yönetiminden hazine ihalelerine katlıma kadar farklı farklı yatırım işlemi de bu numaradan yapılabilir.

  Akbank müşteri hizmetleri için buraya tıklayınız.

  HSBC Bank Premier Müşteri Hizmetleri

  HSBC Premier Telefon Bankacılığı bankanın diğer kredi kartlarına göre daha ayrıcalıklı bir şekilde hizmet vermektedir. Bu karta sahip olan müşteriler de her gün her saat 0 850 211 0 112 numarayı arayabilirler. Bu numarayı diğer numaralardan ayıran nokta ise burası arandığında doğrundan Premier müşteri temsilcisinin telefonu açmasıdır. Yani, diğer hatta belirli menülerde gerekli tuşlara basılarak ulaşılan banka yetkilisi bu numaranın doğrudan ucunda beklemektedir. Bundan dolayı da müşteri istediği işlemleri çok daha hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilir.

  Premier Kart’ın öne çıkan diğer noktaları şu şekildedir:

  • Telefon Şubesi üzerinden yapılacak olan bütün para transferlerinde herhangi bir ek ücret ödemeye gerek kalmaz.
  • Otomatik ödeme talimatı verilse bile bu işlemler gerçekleşmeden önce kısa mesaj yoluyla müşteri bilgilendirilir.
  • Uluslararası seyahatler için geçerli olan indirimlerden faydalanma şansı vardır.

  HSBC Bank Müşteri Hizmetlerine Yurt Dışından Ulaşma

  HSBC Telefon Bankacılığı yurt dışından bağlanma olanağının olduğu bir telefon şubesidir. Bu hizmetten faydalanmak isteyen ve o an yurt dışında bulunan HSBC müşterileri, +90 850 211 0 111 şeklindeki numarayı tuşlayarak istedikleri işlemleri yapabilir.

  Bu işlemler yurt dışından yapıldığı için de herhangi bir ek ücret talep edilmez. Müşteri telefonu çeken her yerde dilediği işlemi, Türkiye’deymiş gibi tamamlayabilir veya takip edebilir.

  HSBC Banka İnternet Bankacılığı Şubesi

  HSBC Dijital Bankacılık hizmetiyle de müşterilerini gerekli işlemleri oturdukları yerden tek başlarına halledebilecekleri bir imkan sunmaktadır. Ancak aşağıda listelenenler bu olanaktan yararlanmak için gereklidir.

  • Kullanıcı adı,
  • Şifre ve parola,

  HSBC Müşteri Hizmetleri arandığında kullanıcı adı öğrenilebilir ve parolanın nasıl oluşturulacağı öğrenilir. Devamında tek kullanımlık şifre cep telefonuna gelecektir.


  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ