İdata Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor? | Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

İdata Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

İdata Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

İdata açılış saati sabah saat 8 olup mesai akşam 17:30’da sona ermektedir. İdata açılımı Türkiye İtalyan Başkonsolosluğu’dur. Vize başvuruları için resmi olarak yetkilendirilen kurumdur. Almanya ve İtalya ile ilgili vize başvuru işlemlerinize ait her türlü bilgiye ülke seçimini yaptıktan sonra ulaşmanız mümkündür. Kendisini İDATA acentesi ya da temsilcisi olarak tanıtan kişilere karşı dikkatli olun. Bu gibi kişiler sahta olup, İDATA’nın bu kişiler ile herhangi bir bağlantısı yoktur. İDATA’nın insan kaynakları şirketi olmadığını ve herhangi bir istihdam sağlamadığını unutmayınız. İDATA yalnızca devletler ile çalışmaktadır ve devletlerin diplomatik görevlerini yerine getirmektedir. Eğer İDATA adı altında para talep eden herhangi bir teklifle karşılaşırsanız bu tekliflerin dolandırma amaçlı olduğunu unutmayın. Bu tür eylemleri yapan kişiler hukuki ve cezai sorumluluk altına girmiş olurlar.

İDATA Schengen Vize Alımları

İDATA Schengen vize alımları için başvuru yaptığınız zaman, başvurunuz için gerekli olan evrakları hazırladığınızdan emin olun. Ardından online randevunuzu alın. Başvuru sırasında parmak izi alımı ve evrakların kontrolü için İDATA ofislerine gideceksiniz. Başvuru sırasında ek hizmetlerden de faydalanabilirsiniz. Başvuru sonrasında başvurunuzun takibini internet sitesi üzerinden yapmayı unutmayın. Konsoloslukta pasaport işlemi tamamlandıktan sonra pasaport kargo ile teslim alınabilir. Shengen vizesi, 90 güne kadar seyahat etme hakkı tanımaktadır. Vize uygulamaları ile yetkiler belirlenmektedir. Seyahat edeceğiniz, seyahatinizin önemli bir bölümünü geçireceğiniz ülke temsilciğine vizenizi teslim etmeniz gerekir.

Hepsiexpress çalışma saatleri hakkında detayları da inceleyebilirsiniz.

İDATA VIP Vize İşlemleri

İDATA VIP vize işlemleri İstanbul Harbiye, İstanbul Gayrettepe, İstanbul Altunzade, Trabzon ve Bursa ofislerinde verilmektedir. VIP ofisler müşteriler için özel olarak tasarlanmış olup, başvuru süreci en kısa sürede halledilir. Başvuru yapmak isteyen kişilerin ilk önce İdata resmi sitesi üzerinden online başvuru yapması gerekir. VIP işlemlerde, vize ücreti ile birlikte İDATA koordinasyon ücreti ve VIP hizmet bedelinin ödenmesi gerekir. Vize bedeli yalnızca TL cinsinden nakit kabul edilir. VIP ücreti ise nakit ya da kredi kartı olarak ödenebilir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  Opet Müşteri Hizmetleri Numarası

İDATA VIP Vize İşlemlerinde Verilen Hizmetler Nelerdir?

İDATA VIP vize işlemleri hizmetleri başında başvuru doldurma hizmeti gelir. Başvuru takip hizmetleri ile, Sms ile bilgilendirme hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Kargo ile pasaport teslimatı hizmeti, biyometrik fotoğraf çekimi ücreti ise ücretli hizmetlerdir. Fotokopi ve fax hizmetlerinden faydalanmak için de herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Ancak veri güvenliği politikası nedeni ile USB bellekten ve buna benzer cihazlardan belge çıktısı alınmamaktadır. Harbiye VIP ofisini ziyaret etmek isteyen kişilerin akıllarında bulundurmaları gereken önemli bir nokta var. Harbiye’de biyometrik fotoğraf çekim hizmeti verilmez. VIP servisin tercih edilmesi konsolosluk kararını değiştirmeyecektir. Bunu unutmayınız. VIP hizmet, yalnızca acente hizmetlerinden yararlanmayan kişiler için geçerlidir.

İDATA İtalya Vize Başvurusu için Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

İtalya vize başvurusunda istenilen evraklar eksiksiz olmalıdır. İDATA yalnızca İstanbul İtalya Başkonsolosluğu yetki alanı dahilinde bulunan illerde sunulan başvuruları kabul eder. İl seçimini yaparken mutlaka ikamet kaydının bağlı bulunduğu ili tercih etmeniz gerekir. İstenilen evraklar eksiksiz olarak sunulmalıdır. Evraklar siz teslim ettikten sonra yetkili İdata personelleri tarafından kontrol edilir. Başvuru talebinizin kabul edilip edilmediğine dair bilgiyi bu sırada öğrenebilirsiniz. İl seçimi, gidiş amacı, meslek, konaklama türü, seyahat aracı, çocuklu seyahat olup olmadığı bilgileri girildikten sonra ilk aşamayı tamamlamış olursunuz. Seçeceğiniz seçeneklere göre detaylı evrak listeniz olur.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

En Çok Okunanlar
Kategoriler