İKEA Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor? | Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

İKEA Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  İKEA Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  İKEA açılış saati sabah saat 10 olup akşam 10’da mesai bitmektedir. İKEA k kurulduğunda kalemler, resim çerçeveleri, saatler ve naylon çorapları satışa sunmuştur. İş yerinin büyümesi ile birlikte daha fazla ve çeşitte ürün satılmaya başlanmıştır. 1945 yılında marka ilk defa gazetey ilan vererek posta aracılığı ile ürün satmaya başlayarak ilki gerçekleştirmiş olur. Ürünler tren istasyonuna yerel dondurma arabası ile götürülmektedir. 1948 yılında İKEA, ürün gamına mobilyayı ekler. IKEA kendi mobilya atölyesinde mobilya üretimi yapmaktadır. Mobilya satışlarının artması ile birlikte mobilya üretimi artar. 1951 senesinde ilk İKEA kataloğu çıkarılarak mobilya tanıtımları yapılır. İKEA kurucusu bu gün 28 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin dördüncü kişisi olmuştur. Kurucu ismi Ingvar Kamprad’dır. Ingvar, dünyaya 1926 yılında küçük bir köyde dünyaya gelmiştir.

  İKEA Fikri

  İKEA fikri konseptini açıklar. Yalnızca belirli bir kesim değil, herkes kendi bütçesine uygun ürünleri İKEA’dan satın alabilir. Sürdürülebilirlik İKEA için çok önemlidir. Kalite, tasarım ve işlevsellik ilkelerine büyük önem verilmektedir. Tedarik, paketleme ve dağıtım süreçlerinde şirket her alanda kendini göstermektedir. Konsept her alanda kalitenin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyar. İKEA hedefini daha iyi şartlarda insanların yaşam sürmelerine katkı sağlamak olarak açıklamaktadır. İKEA mağazaları dünyanın genelinde yer almaktadır. İKEA, dünyanın dört bir yanında milyonlarca insanın kalbine ve evine dokunmaktadır.

  IKEA Türkiye

  IKEA Türkiye 2005 senesinden bu yana hizmet vermektedir. İlk mağaza İstanbul Ümraniye’de açılmıştır. Güzel tasarımı, uygun fiyatı, kaliteli ürünleri ile 8 binden fazla ürün çeşidi bulunmaktadır. Akıllı çözümler ve milyonlarca fikir İKEA mağazalarında bulunmaktadır. İKEA sipariş ev teslim noktası, internet mağazaları ve fiziksel mağazaları aracılığı ile hizmet vermektedir. İlk mağazasını Türkiye’de açtıktan sonra İKEA kısa süre içinde beğeni toplayarak çok sayıda şube açmaya devam etmiştir. Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Bodrum, Adana’da İKEA mağazaları bulunmaktadır. İnsanlar evleri için alışveriş yapmak istedikleri zaman bu ihtiyaçlarını İKEA ile karşılamaktadır.

  Hakmar çalışma saatleri bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

  İKEA Sosyal Sorumluluk Projeleri

  İKEA sosyal sorumluluk projeleri kurumun topluma ne kadar önem verdiğini kanıtlar niteliktedir. İKEA ile alışveriş yaparken hem siz hem de doğa kazanır! İKEA sosyal sorumluluk kapsamında barınaklara yiyecek yardımı yapmaktadır. Ayrıca sosyal sorumluluk kampanyaları düzenlenmektedir. Bu kampanyalar ile daha fazla insanın yardım yapmaya teşvik edilmesi sağlanmaktadır. Düzenlenen projelerden bir tanesi olan Project Lift ile doğal afet ve savaş mağduru çocukların acılarının dindirilmesi amaçlanmaktadır. Bu proje ülkemizde ikamet eden mülteci çocuklara destek olur. Günümüzde proje ağırlıklı olarak Suriyeli çocuklar için faaliyetlerini yapmaya devam etmektedir. Siz de İKEA’da alışveriş yaparak bu projeye destek olabilir, mülteci çocukların acılarının dinmesine yardımcı olabilirsiniz.

  Doğaya Saygılı İKEA

  İkea doğaya saygı duyan bir firmadır. Sürdürülebilir bir yaşam için İKEA, TEMA Vakfı ile birlikte iş birliği yapmaktadır. İKEA bu kapsamda Evimiz Dünya projesi düzenlemektedir. Bu eğitimler aracılığı ile ilk okul seviyesinde olan çocukların bilinç sahibi olması için eğitimler verilmektedir. Ağaç yaşken eğildiğinden çocuk yaşta insanların çevre konusunda eğitim alması son derce önemlidir. Bu eğitimler ile küçük yaşta farkındalık kazandırılması mümkün olmuştur. Evimiz Dünya projesi sayesinde çocuklar doğayı korur, korumaya kendi evlerinden başlarlar. İKEA’dan oyuncak almanız halinde, her oyuncak bir çocuğun eğitim parası için gider. Çocuklar 2003 senesinden bu yana oyuncaklardan elde edilen gelir sayesinde eğitim alabilirler.


  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  En Çok Okunanlar
  Kategoriler