İkea Müşteri Hizmetleri Numarası, İptal ve İade İşlemleri Nasıl Yapılır?
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

İkea Müşteri Hizmetleri Numarası

İkea Müşteri Hizmetleri Numarası

İkea müşteri hizmetleri numarası İkea’dan yapılan alışverişler sonucu yaşanan problem ve tüm bilgi alma işlemleriniz için hizmet vermektedir. İkea müşteri hizmetleri internet üzerinden ya da İkea mağazalarında yapılan tüm alışverişler için kullanılabilir.

2005 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren İkea, tüketicilere sunduğu farklı bir hizmet anlayışı ile alanında lider markalardan biridir.  Ev eşyaları, aksesuar, masa, bahçe ürünleri ve avizeler başta olmak üzere birçok ürün satan firma ülkemizde en çok tercih edilen markalardan biri olan İkea’nın müşteri hizmetleri de bu kalitede destek sağlamaktadır.

İkea müşteri hizmetlerine haftanın her günü 09.00- 22.00 saatleri arasında ulaşılabilir. Yazımızın devamında İkea müşteri hizmetleri ile ilgili merak edilen tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

İkea Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

İkea müşteri hizmetleri telefon numarası İkea müşterileri tarafından sıkça sorulan soruların başında gelmektedir. Türkiye’nin en kurumsal firmalarından olan İkea, müşteri hizmetleri ya da çağrı merkezi kapsamında da alanında öncü bir markadır.

444 4 532 telefon numarasından hafta içi her gün 09.00- 22.00 saatleri arasında soru, görüş ve şikayetleriniz için iletişime geçebilirsiniz. İkea, bir eve dair her şeyi satan ve Türkiye’nin her yerine kargo desteği sağlayan bir markadır. Diğer markalardan farklı olarak İkea, ürünü demonte halde satıp eğer isterseniz ürünün kurulumunu size bırakmaktadır.

Bu noktada müşteriler tarafından karşılaşılan tüm problemler için İkea müşteri hizmetleri 444 4 532 telefon numarasından aranabilir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  D Smart Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

İdefix müşteri hizmetleri bilgilerine bakabilirsiniz.

İkea Müşteri Hizmetleri İletişim Formu Nedir?

İkea müşteri hizmetleri iletişim formu İkea müşteri hizmetleri çalışma saatlerinde yaşanan problemler ya da kısa yoldan bilgi almak için kullanılabilecek en kolay yöntemlerden biridir. İkea, iletişim formu sayesinde müşterilerinin şikayetlerini ve taleplerini doğru bir şekilde incelemektedir.

İletişim formuna ulaşmak için İkea kurumsal web sitesine girilmesi gerekmektedir. Burada yer alan ‘’ Bize Ulaşın ‘’ sekmesine girilerek burada yer alan bilgiler eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulması gerekir. Başvuru formunda doldurulması gereken yerler:

 • Yapılan alışveriş yöntemi, (İnternet ya da mağaza)
 • Formu doldurmaya neden olan konu,
 • Ad ve soyad,
 • Cep telefonu ve mail adresi,
 • Yaşanılan il ve
 • Ürününüz hakkında bir problem varsa fotoğrafları doldurulmalıdır.

İletişim formu, genellikle olumsuz konular için doldurulduğu için İkea bu kısma fotoğraf yükleme seçeneği sunmuştur. Ürününüzde, sıkıntılı bir nokta ya da üretim hatası olduğunu düşünüyorsanız form ile birlikte fotoğraflarınızı da eklemeniz gerekmektedir.

İkea müşteri hizmetleri, en geç 48 saat içerisinde mail ya da cep telefonu üzerinden sizlere ulaşmaktadır.

İkea Müşteri Hizmetleri Sipariş Takibi Nasıl Yapılır?

İkea müşteri hizmetleri sipariş takibi internet üzerinden alışveriş yapan müşteriler için hizmet vermektedir. İkea müşteri hizmetleri çalışma saatleri arasında arandığı zaman sipariş takibi hakkında sizlere detaylı olarak bilgi vermektedir.

Kargo takibi için müşteri hizmetleri 444 4 532 numarasından arandığı takdirde siparişinizin nerede olduğu, yaklaşık ulaşma süresi gibi bilgileri öğrenebilirsiniz. Kargo tarafından size atılan kargo takip linkini yanlışlıkla silmeniz durumunda da müşteri hizmetleri aranmalıdır. İkea müşteri hizmetleri, size kargo linkini mail ya da SMS yolu ile tekrar göndermektedir.

İkea Müşteri Hizmetlerini İptal ve İade İşlemleri İçin Arama

İkea müşteri hizmetleri iptal ve iade işlemleri için de aranabilir. Müşteri temsilcisine 444 4 532 numarasından ulaştığınız takdirde tüm ürünler için iptal ve iade işlemlerinizi yapabilirsiniz.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  McDonald’s Şikâyet Hattı Telefon Numarası Nedir?

İptal ve iade işlemleri için İkea müşteri temsilcisine ulaşıldığında sizden bazı bilgilerin doğrulanması istenmektedir. Bu işlem, İkea tarafından zorunlu olarak yapılmaktadır. Eğer sorulan sorulara hatalı cevaplar verilmeyip, bilgiler teyit edilmez ise iade ve iptal işlemleri gerçekleşmemektedir.

Sorunsuz geçen bir müşteri temsilcisi görüşmesinden sonra en geç 5 iş günü içerisinde iptal ve iade işleminiz tamamlanır. Tutar, işlem sırasında kullanılan banka hesabına yatırılmaktadır.

Huawei müşteri hizmetleri numarasına ulaşabilirsiniz.

İkea Müşteri Hizmetleri Yedek Parça Talebi Nasıl Yapılmaktadır?

İkea müşteri hizmetleri yedek parça talebi İkea müşterileri tarafından merak edilen konulardan biridir çünkü İkea diğer markalardan farklı olarak sizlere bireysel olarak kurulum yapma seçeneği sunmaktadır.

Kurulum sırasında bir parçanın eksik gelmesi ya da kurulumda bir parçanın zarar görmesi durumunda hemen 444 4 532 numaralı İkea müşteri hizmetleri aranmalıdır. Talebiniz doğrultusunda ihtiyacınız olan yedek parça yaşadığınız ile kargo ile gönderilmektedir.

Yaşadığınız ilde İkea mağazası varsa müşteri temsilcisi ile görüşüp İkea mağazasına giderek işleminizi sorunsuz olarak halledebilirsiniz.

İkea Mağazaları Telefon Numaraları Nelerdir?

İkea mağazaları telefon numaraları İkea mağazalarının bulunduğu ile göre farklılık göstermektedir. Kurumsal İkea müşteri hizmetleri numarası dışında da mağazanın bulunduğu illerdeki İkea mağazalarına ulaşılabilir. Tüm mağazalar içim kurumsal telefon numarası 444 4 532’dir.

Problem durumunda ilk olarak bu numara aranmalıdır. İkea müşteri hizmetleri tarafından size en yakın mağazaya yönlendirilip, sorununuza hızlı bir çözüm bulunmaktadır. İkea mağazalarının bulunduğu yerler:

 • IKEA Antalya,
 • IKEA Bursa,
 • IKEA Bayrampaşa,
 • IKEA Ümraniye,
 • IKEA Kartal,
 • IKEA İzmir,
 • IKEA Bodrum teslimat noktası ve
 • IKEA Adana teslimat noktasıdır.

İkea, kurumsal olarak hizmet veren markaların başında gelmektedir. Yaşanılan tüm problemler için 444 4 532 telefon numarasından İkea müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  Decathlon Şikâyet Hattı Telefon Numarası Nedir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

En Çok Okunanlar
Kategoriler