ING Bank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma, ING Bank Telefon Numarası
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

ING Bank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

ING Bank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

ING müşteri temsilcisine hemen ulaşmak için bankanın telefon şubesindeki sesli yanıt sisteminde doğru tuşlara basarak işlem yapmak gerekmektedir. Öncelikle bireysel işlemler yapılacaksa onun telefon şubesi aranmalı ya da kurumsal işlemler içinse olan kurumsal şube numarası aranmalıdır.

ING Bank Müşteri Hizmetleri arandığı zaman sesli yanıt sisteminde müşterinin gerekli bilgileri doğru girmesi beklenir. Ardından sesli komut yoluyla banka yetkilisine bağlanılabilir. Eğer sesin algılanmasında bir problem çıkarsa gerekli tuşlara basarak müşteri temsilcisine bağlanılabilir. İlk gelen menüde 3 numaralı tuşa, ikinci olarak gelen menüde ise 0 numaralı tuşa basınca banka yetkilisi telefona bağlanacaktır.

Bonus müşteri hizmetlerine bağlanma yazımıza bakabilirsiniz.

ING Bank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

ING Telefon Bankacılığı numarası bireysel işlemler ve kurumsal işlemler olarak ikiye ayrılmıştır. Bireysel işlemler için aranması gereken numara 0 850 222 0 600 şeklindedir. Kurumsal işlemler içinse bu numara 0 850 222 0 464 şeklinde belirlenmiştir.

Telefon bankacılığı hizmetlerinden faydalanmak için sadece bu numaraları aramak yetmez. Gerekli bilgileri de doğru tuşlamak gerekir. Bu bilgilerin başında müşteri numarası, müşterinin T.C. Kimlik Numarası ve telefon bankacılığı için gereken şifre tam bir şekilde girilmelidir. Aksi takdirde, müşteri temsilcisine bağlanmak için ciddi bir süre beklemek gerekebilir.

Yılın her günü ve her anı iletişime açık olan bu numarayı arayan banka müşterileri birçok bankacılık işlemini bulunduğu yerde ayrılmadan halledebilir.

ING Bank Müşteri Hizmetleri Şifre Alma

ING Telefon Bankacılığı şifresi olmadan müşteri hizmetleri üzerinden bankacılık işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanamaz. Bu şifreye sahip olmayan bireysel müşteriler iki şekilde temin edebilir.

 • 0 850 222 0 600 numarası arandıktan sonra menüde kullanıcı kodu ve şifresi almak için gerekli adımlar atılır. Bu sayede, şifre ve kullanıcı adını alır almaz telefon bankacılığı hizmetlerinden yararlanılabilir.
 • ING Bank’ın herhangi bir şubesine giden bir müşteri gereken kullanıcı kodunu öğrenir ve şifreyi de nasıl temin edebileceğini öğrenir.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  QNB Finansbank Müşteri Hizmetleri Numarası

Kurumsal müşteriler de gereken şifreyi banka şubelerinden ya da bankanın internet şubesi üzerinden temin edebilirler.

ING Bank Müşteri Hizmetleri Yapılabilen İşlemler

ING Telefon Bankacılığı işlemleri boyutuna göre üst limitli ya limitsiz olarak yapılabilmektedir. Örneğin, EFT işlemi sadece saat 9:00 ile 17:15 arasında en fazla 100.000 TL olacak şekilde yapılabilir. Ancak havaleler günün her saati limitsiz bir biçimde yapılabilir. Müşteri hizmetleri üzerinden yapılan işlemlerden öne çıkanları ve bazılarının limitleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Vadeli veya vadesiz hesaplar müşteri hizmetleri aracılığıyla açılabilmektedir. Açılabilecek en düşük vadeli hesap alt limiti 2.000 TL olarak belirlenmiştir.
 • Hesap kesim özeti, güncel hesap durumu ya da yapılan ödemelerin durumları da bankanın telefon bankacılığı hizmeti aracılığıyla sorgulanabilir.
 • Kullanıcı kodunu veya şifreyi değiştirme ya da kaldırma işlemi yapılabilir.
 • Swift hariç bütün para transferleri müşteri temsilcisi üzerinden tamamlanabilir.
 • Kredi kartı üzerinden nakit avans çekimi her zaman yapılabilir. Bunun üst limiti 7.500 TL olarak belirlenmiştir. Geri ödemesi de yine telefon bankacılığı üzerinden her zaman yapılabilir.
 • ING Bank Müşteri Hizmetleri, kart kaybı veya çalıntı gibi durumlarda doğrudan bilgilendirilmelidir. En güvenli adımlar bu hizmet üzerinden atılır.
 • Yeni kredi kartı talebinde bulunulabilir ya da kart iptali de müşteri hizmetleri aranarak yapılabilir.
 • Kredi kartına bağlı olarak sanal kart oluşturma ve buna limit belirleme ya da iptal etme işlemleri de yapılabilir.
 • Fatura ödemeleri, çeşitli vergilerin ödemeleri, trafik cezası ödeme, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ödemeleri gibi birçok ödeme müşteri hizmetleri aranarak yapılabilir.
 • Bütün faturalar için otomatik ödeme talimatı da buradan verilebilir.
 • Yatırım işlemlerini yapmak için de telefon bankacılığını aramak yeterlidir.

Yukarıda listelenen işlemlerin hem saat sınırlamaları hem de limitleri hakkında en doğru bilgi yine müşteri hizmetlerinden alınır. Arama yapıldıktan gerekli uyarılar ve yönlendirmeler yapılacaktır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası

ING Banka Genel Müdürlük İletişim Adresi

ING Genel Müdürlük e-postası üzerinden şikayet ya da öneri iletmek mümkündür. O an için telefon ile konuşmaya ya da bankaya gitmeye müsait olmayan müşteriler ya da diğer vatandaşlar bu şekilde iletişime geçebilir.

ING Bank’ın resmi internet sayfasına, ing.com.tr adresine girildikten sonra şikayetler ve öneriler kısmında INGo akıllı robotu kişiyi karşılamaktadır. Sorununu burada anlatan kişi anında cevabını alabilir. Kimi durumda banka bir iletişim adresi ister ve süreç ile ilgili bilgilendirmeyi bu kanal üzerinden yapar.  Bu hizmetten de 7/24 yararlanmak mümkündür.

ING Bank Mobil Şube

ING Mobil kullanarak bankacılık işlerini halletmek isteyen banka müşterileri sadece internete ve bir cihaza ihtiyaç duyarlar. İstedikleri yerden diledikleri zaman işlemlerini yaparlar. Bu hizmete giriş yaparken kullanıcı koduna ve şifreye ihtiyaç duyacaklardır. Bunları unutmuş olan müşteriler bankanın resmi internet sitesi üzerinde ING Mobil bölümüne girip Anında Şifre butonuyla gerekli olan bilgileri temin edebilir ya da belirtilen adımları takip ederek kendileri oluşturabilirler.

ING Mobil sayesinde birçok bankacılık işlemi günün her saati yüksek limit olanaklarıyla kısa süre içinde halledebilirler.

Ayrıca Axess müşteri hizmetlerine buradan ulaşabilirsiniz.

ING Bank Müşteri Hizmetleri Yurt Dışından Ulaşmak

ING Telefon Bankacılığı yurt dışından bağlanmak için ihtiyaç duyulan tek şey çeken bir telefona sahip olmaktır. Kişi +90 850 222 0 600 şeklindeki numarayı arayarak ING Bank müşteri temsilcisine ulaşabilir. Ancak aradıktan hemen sonra gerekli bilgileri tam bir şekilde girmelidir.

ING Bank Müşteri Hizmetleri dışında ING Mobil uygulaması sayesinde de yurt dışındayken bankacılık işlemleri yapılabilir. Bunun için kullanıcı kodu ve parola ile beraber bankaya kayıtlı olan telefona gelecek tek kullanımlık şifreyi girmek yeterli olacaktır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  İş Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

En Çok Okunanlar
Kategoriler