İş Bankası Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor? | Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

İş Bankası Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  İş Bankası Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  İş Bankası açılış saati saat 9 olup mesai 5’te sona ermektedir. İş Bankası temellerini ikinci meşrutiyet yıllarında atmıştır. Cumhuriyetin bankacılık ve finans geçmişini İş Bankası ile görmek mümkündür. Doksan yıldan daha uzun süredir banka hizmet vermeye devam etmektedir. Her ne kadar İş bankası iş bankası olarak kurulmuş olsa da, kurulduğundan bu yana çok daha geniş bir yelpazede hizmet vermiştir. Aynı zamanda bir yatırım bankasıdır. Cumhuriyet ilk kurulduğu zamanlarda banka sanayileşmede önemli bir rol oynamıştır. Çok yönlü ve ulusal kimlikli bir finans kuruluşu olma özelliğini elde etmiştir. Ülkenin geniş şube ağını kurmuş ve bankacılık geleneğinin oluşmasında hizmet verici bir rol üstlenmiştir. Türkiye’de tasarruf bilincinin oluşması İş Bankası ile başlamıştır. Banka, tasarrufu özendiren teşvikler yayınlamış, bu amaçla da çok sayıda kampanya düzenlemiştir.

  Banka Denilince Akla İlk Gelen Türk Bankası: İş Bankası

  İş Bankası sınırlı sermayesi olduğu dönemlerde yatırım, iştirak ve işletmecilik gibi ülke için en gerekli olan alanlara yöneldi. Dokuma, maden, cam, şeker, pamuk ve tütün gibi farklı sektörlerde şirketlerin kurulmasının altında İş Bankası önemli bir rol oynadı. İş Bankası günüümüzde dünya liginde rekabet edilen öncü bir Türk bankası olma özelliğini taşımaktadır. Bankanın uluslar arası itibarı halen artmaktadır. İş Bankası, Türkiye’nin bankası tanımı ile özdeşleşmiş durumdadır. Güveni, öncülük eden ve yenilikçi bakış açışı ve köklü bir geleneğin temsilcisidir. Müşteri odaklı, çağdaş ve yenilikçi anlayışı ile banka ülkenin en değerli ve güvenilir kurumlarından bir tanesidir.

  İş Bankası Müze Binası

  İş Bankası Müze Binası günümüzde Yenicami’de bir simge haline gelmiştir. 1840 yılından itibaren bine posta teşkilatı olarak hizmet vermekteydi. Büyük bir ahşap binadır ve hayvanların sığabileceği genişlikte bir avluya sahiptir. Postane ileriki yıllarda Sirke’yi taşındı ve bina kullanımı olmadı. Binada çeşitli tadilatlar yapıldı. 2004 senesine kadar bine banka şubesi olarak hizmet verdi. 2005 senesinde ise bu gün kullanıldığı şekline gelmesi için çalışmalar başlatıldı. Türkiye İş Bankası Müzesi olarak kapılarını açtı. Sabit mobilyalar ve detaylar olduğu gibi korundu. Müze işlevi için gerekli olan iklimlendirme, aydınlatma ve güvenlik sistemleri eklendi. Binanın giriş katı için sergi alanı tasarlandır.

  İSPARK çalışma saatleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

  İş Bankası Müze Binası Ne Zaman Ziyaret Edilebilir?

  İş Bankası Müze Binası ziyaret saatleri saat 10 ile 18 arasındadır. Müze Pazartesi günleri kapalıdır. Ayrıca Ramazan Bayramı ile Kurban Bayramlarının ilk günlerinde ziyaret için açık değildir. Müze 1 Ocak günü de hizmet vermemektedir. Bina Hobyar Mahallesi, Bankacılar Caddesi, Bahçekapı’da yer almaktadır. Tarihi güzelliği ile göz dolduran binanın yenilenmesi sırasında binanın aslına sadık kalınmıştır. Güvenlik odası, kitap ve hediyelik eşya satış mağazası, sergi alanları, atölyeler ve çok daha fazlası yapı içine yerleştirilmiştir. Ziyaretçiler burada keyifli vakit geçirebilir, kültürlerini artırabilirler.

  İş Bankası İnsana, Ülkeye ve Çevreye Sorumlu bir Bankacılık Anlayışına Sahiptir

  İş bankası bankacılık anlayışı kurumun bu günlere kadar başarılı bir şekilde nasıl geldiğini açıklar niteliktedir. Banka etkin risk yönetimi yapar. İş Bankası ayrıca güçlü ve sürdürülebilir bir finansal performansı hedefler. Kusursuz müşteri deneyimi elde etmek isteyen kişiler hep İş Bankası’nı tercih eder.  Banka hem mutlu hem de üretken insan kaynağına sahip olması ile bilinir. Teknoloji kullanırken her zaman değer yaratmayı amaçlar. Yenilikler konusunda bulunduğu sektörde öncüdür.


  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  En Çok Okunanlar
  Kategoriler