İş Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası ve Direkt Bağlanma Yolları
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası

  İş Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası

  İş Bankası’nın müşteri hizmetleri numarası 0850 724 0 724’tür. Bu numaradan birçok telefon bankacılığı işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. İlgili bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için İş Bankası müşteri hizmetleri numarasının arandığı telefon numarasının banka tarafından tanınması gereklidir. Aksi taktirde yetkisiz işlem yapılarak banka müşterilerinin mağduriyeti ortaya çıkabilir.

  İş Bankası Müşteri Tanıma Yöntemleri Nelerdir?

  İş Bankası’nda müşteri tanıma yolları için farklı kimlik doğrulama sistemleri kullanılarak işlem güvenliği sağlanır. Mobil ve internet bankacılık hizmetleri için oldukça önemli bir konu olan müşteri tanıma işlemleri 4 farklı yolla gerçekleştirilir. Bu dört farklı yol İş Bankası müşteri hizmetleri numarası arandığında kişiye sunulmaktadır.

  İlgili 4 yoldan herhangi birisini kullanılarak İş Bankası mobil ve internet bankacılığı sistemlerine giriş yapılabilir. Aşağıda ilgili İş Bankası hizmetlerinden yararlanmak için kullanılabilecek kimlik doğrulama yöntemleri sıralanmaktadır:

  • Müşteri numarası, şifresi veya ticari şifre ile giriş
  • Bankamatik kart numarası ve şifresi ile giriş
  • Kredi kartı numarası ve şifresi ile giriş
  • Hesap numarası ve hesaba ait kartın numarası ile giriş

  Bankacılık işlemleri güvenlik dolayısıyla müşterinin kendini tanıtmadığı durumlarda yapılmamaktadır. Bu gibi aksaklıklarda İş Bankası şubesine bizzat giderek ilgili işlemler gerçekleştirilebilir.

  Bunun yanı sıra şifre ile ilgili işlemler ve telefon numarası değişikliği işlemleri her ne kadar mobil bankacılık üzerinden yapılıyor olsa da bazı durumlarda kişinin şubeye davet edilmesi de söz konusudur. Bu gibi durumların yaşanmaması için müşteri tanımak için talep edilen bilgiler sisteme doğru bir şekilde girilmelidir.

  Erikli müşteri hizmetleri bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

  İş Bankası Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri Nedir?

  İş bankası müşteri hizmetleri çalışma saatleri 7 gün 24 saat olarak belirlenmiştir. Uzman İş Bankası ekibi, müşteri odaklı olarak çalışarak 7/24 hizmet sağlamaktadır. Bankacılık işlemlerinin yanında kayıp ve çalıntı işlemlerinin de yapılabildiği İş Bankası müşteri hizmetlerine günün her saati ulaşabilmek büyük önem arz etmektedir.

  Kayıp veya çalıntı durumunun tespiti ve kesinliği sonucunda dolandırıcılığa uğramamak için derhal kart iptal işleminin yaptırılması gerekmektedir. Müşteri hizmetlerinin uzman yetkilisi ile görüşerek iptal işlemi güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Bununla birlikte iptal edilen kartın yerine yeni kart talebinde de bulunulabilmektedir. İlgili işlemin hızlı bir şekilde tamamlanarak kartı kaybeden İş Bankası müşterisinin mağdur olmaması için sisteme 7/24 ulaşabilmek gereklidir.

  İş Bankası Müşteri Hizmetlerini Aramak Ücretli Midir?

  İş Bankası müşteri hizmetleri arama ücreti için standart operatör tarifesi uygulanır. Yapılan aramalarda İş Bankası tarafından ayrıca ücret talebi yapılmamaktadır. Arama yapan İş Bankası müşterisinin kullandığı GSM operatörünün standart arama ücretlerince tarife uygulanmaktadır.

  İş Bankası Müşteri Hizmetlerine Yurtdışından Ulaşım Hangi Numaradan Sağlanır?

  İş Bankası müşteri hizmetlerine yurtdışından ulaşmak için farklı bir numara kullanılmaz. İster KKTC’den ister dünyanın diğer farklı noktalarından İş Bankası müşteri hizmetlerine ulaşım 0(850) 724 0 724 numarasından sağlanmaktadır.

  Yurt dışından İş Bankası’nın müşteri hizmetlerine ulaşmak için farklılık gösterebilecek tek şey işlem ücretleridir. Bilindiği gibi İş Bankası müşteri hizmetleri bir ücret talebinde bulunmamaktadır. Ancak operatörlerce belli bir ücret alınmaktadır. Yurtdışı aramalarında bu operatörlerce belirlenen yurtdışı tarifelerine göre fiyatlandırma yapılacağı bilinmelidir.

  İş Bankası Alternatif İletişim Kanalları Nelerdir?

  İş Bankası alternatif iletişim kanalları üzerinden de müşterilerine çağrı merkezi hizmeti sunmaktadır. Öncelikli ve genel problemler için çağrı merkezi numarasına başvurulmalıdır. Buradan çözülemeyen sorunlar içinse çağrı merkezleri tarafından yöneltilen yerlerden çözüm aranmalıdır.

  Bunun haricinde yalnızca öneri ve şikayet iletmek için e-posta yolu da tercih edilebilir. Başkaca evrak yollamak için e-posta adresi ve ikametgah adresleri de kullanılabilmektedir.

  Son olarak İş Bankası müşteri hizmetleri üzerinden genel bankacılık hizmetlerinin yanı sıra farklı hizmetler için farklı müşteri hizmetleri numaralarını hizmete açmıştır. Bilinmelidir ki bu numaraların her birinde uzman, özel olarak yetişmiş bir müşteri temsilcisi ile karşılaşılacaktır. Aşağıda İş Bankası müşteri hizmetlerinin diğer iletişim bilgileri sıralanmıştır:

  • İnternet üzerinden soru/istek, öneri/görüş veya sorun/itiraz seçenekleri belirtilerek iletişim formu ile alanına göre iletişim sağlanabilir.
  • İş bankası BES müşteri hizmetleri hattı 0(850) 724 55 00’dır.
  • Genel müdürlük adresi İş Kuleleri Levent Beşiktaş/İstanbul adresidir. Posta kodu 34330’dur.
  • Tebligata elverişli KEP adresi isbankasi@hs02.kep.tr
  • İş bankası mobil uygulaması üzerinden kısa yoldan iletişim sağlanabilir.

  Epson müşteri hizmetleri numarası bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

  İş Bankası Müşteri Hizmetleri Üzerinden Hangi İşlemler Yapılır?

  İş Bankası müşteri hizmetlerinden yapılabilen işlemler pek çok farklı bankacılık işlemini içerir. İş Bankası müşteri hizmetleri uzman kadrosuyla telefon üzerinden birçok bankacılık hizmetini 7/24 sağlamaktadır. Üstelik bunun için bir uzmanlık ücret talebi de söz konusu değildir. Aşağıda İş Bankası müşteri hizmetleri üzerinden yapılabilecek işlemler sıralanmıştır:

  • Kredi kartı borç ödeme işlemi
  • Kredi kartı hesap özeti gönderim talebi iletimi
  • Bankamatik kart ve kredi kartı şifresi belirleme
  • Mobil onay kodu blokesini kaldırma
  • Uçak bileti satın alma
  • MercedesCard ürünleri hakkında bilgi almak ve karta özel hizmetlerinden yararlanmak
  • Havale, EFT ve diğer para aktarma işlemleri için talimat verme
  • Döviz, fon, pay senedi, vb. yatırım işlemlerini gerçekleştirme
  • Yatırım, bankacılık ve diğer işlemlerle ilgili bilgi almak
  • Kredi ve menkul kıymet fiyatları ile güncel kredi ve mevduat faiz oranları ile ilgili bilgi almak
  • Kredi başvurusu yapmak
  • Kredi kart limitini arttırma/azaltma talimatı vermek
  • İş Bankası ile ilgili görüş, öneri ve şikayet iletmek

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ