İşkur Müşteri Hizmetleri Numarası ve Direkt Bağlanma Yolları
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

İŞKUR Müşteri Hizmetleri Numarası

  İŞKUR Müşteri Hizmetleri Numarası

  İŞKUR müşteri hizmetlerine ulaşmak için ALO 170’i tuşlayabilirsiniz. İşkur müşteri hizmetleri 15 Kasım 2010 tarihinde hizmete girmiştir. Müşteri hizmetleri çağrı merkezi sayesinde kuruma:

  • Başvuru taleplerini,
  • Sorularınızı,
  • Önerileri,
  • Şikayetleri,
  • İhbarı,
  • Eleştiriyi iletebilirsiniz.

  Müşteri hizmetleri 7 gün 24 saat aranabilir. Kurum ile birlikte Türkiye İş Kurumu da iş birliği yaparak sorunlara çözüm üretilmesini sağlamaktadır. İletişim merkezine gelen bütün çalışanlar gelen taleplere doğrudan yanıt verir. Amaç tek bir görüşme ile sorunların cevaplandırılmasını sağlamaktır. Çağrılara her zaman anında yanıt vermek mümkün olmayabilir. Böyle bir durumda en geç 72 saat içinde taleplere dönülmesi amaçlanmaktadır.

  Ayrıca Vatan Bilgisayar müşteri hizmetleri numarasını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

  İŞKUR İşveren Hakkında Sık Sorulan Sorular

  İŞKUR işveren hakkında sık sorulmuş soruları incelediğiniz zaman, müşteri hizmetlerinizi aramanıza gerek kalmadan sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Sorulan soruların başında hizmetlerin internet kullanımı için açık olup olmadığı geliyor. İŞKUR hizmetlerinden internet üzerinden faydalanabilirsiniz. İş ilanları internet üzerinden bulunur ve davet ve görüşme süreçleri de dahil olmak üzere internet üzerinden yapılabilir. İnternet üzerinden hizmetlerden faydalanmak isterseniz kullanıcı kaydı oluşturmanız gerekir. Sistem üyesi olduğunuz zaman kendi iş yeriniz adına işlem yapabilirsiniz. Sistem üyeleri bütün kurum hizmetlerinden yararlanabilirler. Sistem girişi yapmak için ekranın sağ üst köşesinden iş veren girişi bağlantısına tıklayın. Daha sonra TC kimlik no ve şifre girin.

  Diğer sık sorulan soru, iş veren kaydının nasıl oluşturulacağıdır. Kayıt oluşturma aşamasına gelmeden önce, iş yerinin sistemde kayıtlı olup olmadığının tespit edilmesi gerekir. Sorgulama işlemi yapmak için sitede sağ kısımda bulunan kısayollar sekmesine tıklayın. Ardından “İş veren olarak kayıtlı mıyım” linkinden sorgulama işlemini tamamlayın.

  İŞKUR İş Arayanlar Açık İşleri Nasıl Görüntüleyebilirler?

  İŞKUR iş arayanların açık işleri görmesi için sırasıyla aşağıdaki bağlantıları tıklamaları gerekmektedir:

  • Ana sayfayı ziyaret edin,
  • Açık iş ilanları bağlantısına tıklayın,
  • Sağ kısımda genel bilgilere gelin,
  • Buradan açık iş durumu linkine tıklayın.

  Bu şekilde açık işlerin sıralandığı sayfaya girmiş olacaksınız. Dilerseniz belli kriterler girerek sorgulamanızı filtreleyebilirsiniz.

  İŞKUR İş Arayanlar Nasıl Başvuru Yapabilirler?

  İŞKUR iş arayanların başvuru yapması için insanlar genellikle kullanıcı adlarını oluşturmalarının yeterli olduğunu düşünseler de, yeterli değildir. Kullanıcı adı yalnızca sistem üyesi olmanıza sağlar. Açık işlere başvuru yapmak isterseniz kayıt düzenleme bölümünden gerekli bilgileri doldurmanız gerekir. Bu bölümü doldurmak için ana sayfada sağ üst köşede iş arayan girişine tıklayın. TC kimlik no ve şifre girin. Kayıt düzenleme menüsüne tıklayın. Öz geçmiş ve iş tercihinizi girin. İleri bağlantısına tıklayın. Bu alanda yer alan öğrenim ve meslek bilgilerinin girilmesi zorunludur. Birden fazla bilgi girmek istediğiniz zaman ekle konumuna basmanız gerekir. KPSS sınavına girmiş olan adayların sınav notları otomatik olarak sisteme yüklenir. Bu bilgilerin girilmesi ile iş arayan kaydı tamamlanır.

  Teledünya müşteri hizmetleri bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

  İŞKUR Yurt dışı İstihdam Hizmetleri Kapsamında Hangi Faaliyetler Yürütülmektedir?

  İŞKUR yurt dışı istihdam hizmetleri kapsamında yurt dışındaki işler için işçiler bulunur. Yurt dışına gidecek olan işçinin işlemleri IŞKUR tarafından yapılır. Ayrıca iş veren ile işçi arasında hizmet akdi onaylanması da yine IŞKUR sayesinde olur. Başvuru yapmak isteyen kişiler hem İşkur müşteri hizmetleri üzerinden hem de Çlalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri üzerinden işlemlerini yapabilirler. İşlem yaptırmak isteyen her firma için kurumda ayrı bir dosya açılarak işlem yapılır. Özel istihdam büroları da dahil olmak üzere, yurt dışı işler için aracılık faaliyetinde bulunulabilir. Hizmet akdi ile herhangi bir sorun olması halinde İŞKUR sorun çözücüdür.


  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  En Çok Okunanlar
  Kategoriler