İTO Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor? | Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

İTO Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  İTO Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  İTO açılış saati 9’dur ve mesai 17:30’a kadar devam etmektedir.  İTO açılımı İstanbul Ticaret Odası’dır. Ticaret Odası’nın 420 binden fazla üyesi bulunmaktadır. Türkiye’nin hatta dünyanın en köklü ticaret odalarından bir tanesidir. Türkiye’nin uluslar arası rekabet gücünün gelişmesi, ülke ekonomisinin güvenli ve istikrarlı bir şekilde gelişmesi için İTO’nun önemi büyüktür. İstanbul Ticaret Odası misyonunu Türkiye’yi ve üyelerini geliştirmek olarak açıklamaktadır. Çağa ayak uydurmuş ve bundan da daha fazlasını hedefleyen kurum, global ticaretten daha fazla pay almayı, ekonomik oluşumları kendi faydası doğrultusunda yönetmeyi hedeflemektedir. İstanbul Ticaret Odası kendini Türkiye’nin geleceğine adamıştır. Küçük sanayi ve hizmet sektörleri hızlı bir şekilde İTO sayesinde gelişmiş ve yaygınlaşmıştır. Ayrıca yurt dışında yeni pazarlar oluşmuştur. İTO, amaçlarını gerçekleştirmek için, iş dünyasının engellerini tespit eder ve bunların kaldırılması için uğraşır.

  Türkiye’nin Ekonomik Panoramasının Merkezindeki Kurum: İTO

  İTO 1882 senesinden beri üyeleri ile bütünleşmiş, büyük bir heyecan ve şevk ile hizmet yolculuğunu sürdürmüştür. Bütün Türkiye’nin aydınlanmasını ve gelişmesini amaçlayan kurum, ekonomik ve ticari hayatın fotoğrafı niteliğindedir. Ekonomik panoramada merkez bulunmuştur. Bu sırada da üye odaklı bir yaklaşım benimsemeye özen göstermiştir. Bu güne kadar kurum görev ve sorumluluklarını hakkı ile yerine getirme gayretini hiçbir zaman elden bırakmamıştır. Üyelerin ticari hak ve faaliyetleri her zaman gözetilmiştir. Eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri üyeler için yapılmıştır. Üyelere yerelden evrensele uzanan perspektif kazandırılması amaçlanmıştır.

  İstanbul Ticaret Odası Üniversitesi

  İstanbul Ticaret Odası Üniversitesi 2001 senesinden bu yana hizmet vermektedir. İstanbul dünyanın baş kentlerinden bir tanesidir ve üniversite burada bulunur. İTO üniversitesi Küçükyalı ve Sütlüce’de konumlanmıştır. Eğitimler teknolojik ve bilimsel gelişmeler ile uyumlu olacak şekilde verilmektedir. Eğitimler kültür ve sanat faaliyetleri ile desteklenmektedir. Üniversitede küresel ölçekte araştırma yapabilme mümkündür. İstanbul Ticaret Odasının 137 senelik geçmişi, üniversiteye aktarılmıştır. Öğrencilerin mesleki donanıma sahip, teorik ve pratik bilgiyi bir arada kullanabilen ve gerçekliklerden kopmayan bireyler olarak yetişmeleri amaçlanmaktadır. Eğitim hayatına 73 öğrenci ile başlayan kurum şu an 9 binden fazla öğrenciyi aynı çatı altında hizmet vermektedir. Kurumda çalışan akademisyen sayısı 200’ü aşmıştır.

  İŞKUR çalışma saatleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

  İstanbul Ticaret Odası Tarafından Verilen Hizmetler Nelerdir?

  İstanbul Ticaret Odası hizmetleri başında ticaret sicili işlemleri gelmektedir. Bunun dışında ticari belge işlemleri, üye sicil işlemleri, fire ve randıman oranları ile ilgili işlemler, aidat işlemler, teşvik ve destekler ile ilgili işlemler, ticari vize işlemleri, tahkim ve ara bulucuk ile ilgili işlemler yapılmaktadır. Hizmet almak için illa kuruma gitmeniz gerekmiyor. Online işlem de yapabiliyorsunuz. Dış ticaret bilgileri, aidat sorgulama ve aidat ödeme, faaliyet belgesi işlemleri, tescil başvuru sonucu sorgulama gibi işlemleri bulunduğunuz yerden online olarak yapabiliyorsunuz. Vize sorgulama işinizi de bulunduğunuz yerden yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

  İstanbul Ticaret Odası Sosyal Tesisi

  İstanbul Ticaret Odası Sosyal Tesisi olan Cemile Sultan Korusu, eşsiz bir İstanbul Boğazı manzarasına sahiptir. Koru, İstanbul Kandilli’de bulunmaktadır. Müşterilere farklı lezzetler ve muhteşem bir manzara sunulmaktadır. Çevre düzenlemeleri ile birlikte 2 bin tane yeni ağaç dikilmiştir. Tesisin çehresi yüzlerce ağaç ile yemyeşil olmuştur. Hem bireysel hem de kurumsal organizasyonlar için Cemile Sultan Korusu tercih edilebilir. Davet mekanı olarak kullanılabilen İTO sosyal tesisinde basketbol sahası, yüzme havuzu, kafe gibi sosyal alanları da bulunmaktadır.


  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  En Çok Okunanlar
  Kategoriler