İzmir Teleferik Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor? | Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

İzmir Teleferik Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  İzmir Teleferik Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  İzmir Teleferik açılış saati saat 12 olup akşam 7’de teleferik hizmet vermeyi durdurmaktadır. İzmir Teleferik Balçova ilçesinde bulunmaktadır. Balçova İzmir’in en gelişmiş yerlerinden bir tanesidir. Burada su parkları, oteller ve çok sayıda eğlence merkezi bulunmaktadır. Teleferiği kullanarak Balçova’da yer alan güzellikleri tepeden görebilirsiniz. İlk olarak 1974 yılında kurulan teleferik o günden beri hizmet vermektedir. Uzun yıllar kullanıma bağlı olarak yıpranmalar görülmeye başlanmıştır. Bu nedenle de Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi teleferik için bakım ve onarım çalışmaları yürütme adına, incelemeler yapmaya başlamıştır. İnceleme sonrasında teleferik kullanıma kapatılmıştır. 2008 yılında hatların güçlendirilmesi, makara takımlarının iyileştirilmesi kısaca bakım yapılması için kapatılan teleferik 5 ay süren çalışmalar sonrasında yeniden açılmıştır. AB standartlarına uymadığı için yeniden kapatılacak olan teleferik için son AB standartizasyon çalışması yapılmış ve son olarak 2015 senesinde yeniden kullanıma açılmıştır.

  İzmir Teleferik Kabinine Kaç Kişi Binebiliriz?

  Teleferik kabinine binecek kişi sayısı güvenlik açısından 8 ile sınırlandırılmıştır. Tesis açıldıktan sonra her bir kabin için farklı bir renk düşünülmüştür. 20 adet kabin bulunmaktadır ve bu kabine en çok 8 kişi binebilir. Teleferik 1 saat içinde bin 200 yolcuya kadar taşımaktadır. Yapılan araştırmaya göre 2015 ile 2017 senesi arasında İzmir Teleferik 1 milyona yakın yolcu taşımıştır. Teleferik hat uzunluğu 810 metredir. Teleferik yüksekliği ise 316 metredir. 9 sene içinde yapımı tamamlanan teleferik, İzmir halkı tarafından büyük bir sevinçle karşılanmıştır. İzmir teleferik yapım çalışmasından sonra çok daha güvenli bir şekilde yeniden hizmete girmiştir.

  İzmir Teleferik Fiyatları Ne Kadar?

  İzmir Teleferik fiyatları 17 TL olarak belirlenmiştir. 5 yaş ve altında olan çocuklar ücretsiz olarak teleferiğe binebilirler. Bilet satışları saat 12 ile 19 arasında yapılmaktadır. Ancak nakit ödeme kabul edilmez. Ödeme yapmak isteyen kişileri tercih edebileceği 3 seçeneği bulunuyor. Ödemeler kredi kartı, banka kartı ya da İzmirim Kart ile yapılabiliyor. İzmir teleferik doğa ile iç içe olacak şekilde tasarlandığı için temiz hava almak, ferahlamak isteyen kişiler teleferiği sıklıkla tercih eder. İzmir’e geldiğiniz zaman mutlaka teleferiğe binmenizi öneriyoruz. Teleferiklerin bulunduğu yerin yakınlarında sevdikleriniz ile güzel vakit geçirmeniz için kafeler ve alışveriş yerleri de bulunmaktadır.

  Ayrıca İTO çalışma saatleri bilgilerine bakabilirsiniz.

  İzmir Teleferik Tesislerinde Sevdikleriniz ile Mangal Yapabilirsiniz

  İzmir Teleferik Tesislerinde mangal yapabilirsiniz. Mangal severler için düşünülen bu tesiste ürünler paketli bir şekilde satılmaktadır. Mağazanın içinde özel hazırlanan etleri ve sosları uygun fiyata bulabilirisiniz. Domatesler ve salatalar paket halinde kesilmiştir. Mangal ile uğraşmadan mangal yapmak isteyen kişiler için oldukça sevindirici bir uygulamadır. Kasada aldıklarınızı ödersiniz ve mangal siparişi verirsiniz. Masanızı kurup mangal etlerini hazır şekilde sofranıza alıyorsunuz. Teleferik keyfi yaptıktan sonra acıkınca mangal keyfi yapabilirsiniz.

  İzmir Teleferik’e Nasıl Gidebilirim?

  İzmir Teleferik’e gitmek isteyen kişilerin, Balçova ilçesinde Sakarya Caddesine ulaşmaları yeterli olur. İzmir Teleferik yeri oldukça merkezidir. Yani buraya ulaşmak konusunda zorlanmazsınız. Şehir içi otobüslerini kullanarak rahatça bölgeye ulaşabilirsiniz. Konak’tan gelmek isteyen kişilerin daha rahat bir ulaşım için metro kullanmaları tavsiye edilmektedir. Şehir içi otobüsleri ile gelecek kişiler 320, 167 ya da 82 numaraları otobüsleri kullanıp, kısa bir yolculuktan sonra teleferiğe gelebilirler. Bornova üzerinden gelmek isteyen kişilerin metro ile Fahrettin Altay yönünü  kullanmaları yeterli olur. Toplu taşıma ile rahatça ulaşabileceğiniz bir konumdadır.


  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ