KYK Müşteri Hizmetleri Numarası ve Direkt Bağlanma Yolları
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

KYK Müşteri Hizmetleri Numarası

KYK Müşteri Hizmetleri Numarası

KYK müşteri hizmetlerine ulaşmak için telefonlarınızdan 444 0 472  numarasını 7 gün 24 saat tuşlayabilirsiniz. Yurtlara ilişkin bilgi almak ve başvurularda karşılaşılması mümkün olan problemlerin çözümü için KYK müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Eğer KYK yurtlarında kalmak isterseniz başvuruların 14 Ağustos tarihinde açıldığını hatırlatmak isteriz. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için, hizmet kalitesi artırılmış müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Müşteri hizmetleri sayesinde hatta bekleme derdi olmaz, öğrenci ve veliler kısa sürede işlerini bulundukları yerden halledebilirler.

KYK Müşteri Hizmetleri ile Daire Başkanlıklarına Nasıl Ulaşabilirim?

KYK daire başkanlıklarına ulaşmak için aşağıdaki numaralardan faydalanabilirsiniz:

 • Kredi dairesi başkanlığı için 444 0 472 numarasını,
 • Eğitim dairesi başkanlığı için 0 312 551 63 92 numarasını,
 • Yurt idare işletme dairesi başkanlığı için ise 0312 551 61 96 ya da 0312 551 62 10 numarasını tuşlayabilirsiniz.

Fax gönderileriniz için ise 0312 551 65 73 numarasını tuşlayın.

Kuveyt Türk müşteri hizmetleri bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

KYK Bilgi Edinme

KYK Bilgi Edinme Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından önem verilen bir konudur. Taraflar arasında sağlıklı iletişim kurulabilmesi adına günümüz teknolojilerinden sonuna kadar faydalanılmaktadır. Vatandaşlar bilgi edinme sayesinde önerilerini, isteklerini ve şikayetlerini dile getirebiliyorlar. Bakanlık iletişim merkezi sistemine kayıt edilen bu başvurular titiz bir şekilde değerlendirilmektedir. Değerlendirilen konular ilgili merciler ile iletişime geçilerek çözüme ulaştırılır. Yapılan başvurularda vatandaşlara ait TC kimlik no kontrolü sağlanarak, başvuruların sağlıklı bir şekilde yapıldığından emin olunur. Eğer bilgi edinmek için müracaat eden kişi gerçek iletişim bilgilerini vermezse, kendisine geri bilgilendirme yapılması söz konusu değildir. Vatandaşlar site üzerinden yaptıkları başvuruların takibini yapabilirler. Ayrıca kişilere bilgilendirme amaçlı e posta da gönderilir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  FERROLİ Şikâyet Hattı Telefon Numarası Nedir?

KYK Bilgi Edinme Kapsamına Dahil Olmayan Talepler Nelerdir?

KYK Bilgi Edinme kapsamında olmayan talepler başında kamuya açıklanmış olan bilgiler gelir. Bu bilgiler ilan, broşür ya da kitap gibi farklı kaynaklarla açıklanmış olur. Kişilerin özel hayatı, aile hayatı konuları bilgi edinme kapsamına dahil değildir. Eğer bir bilginin açıklanması ekonomik değerlere, aile hayatına, sağlığına, haysiyet ve şerefine haksız müdahale oluşturursa, bilgi edinme mümkün değildir. Kişiler kanunlarda ticari sır olarak nitelenen herhangi bir bilgiye ya da belgeye ulaşamazlar. Özellikle ticari ve mali bilgiler, bilgi edinme hakkının dışında bırakılmıştır. Kurumu yalnızca kendi personelini ilgilendiren uygulamalar de bilgi edinme hakkının kapsamının dışındadır. Sayılan maddelerin dışında bilgi edinme hakkından faydalanılabilir.

KYK Şikayet Bildirimi Nasıl Yapabilirim?

KYK şikayet bildirimi yapmak için bilgi edinme linkini tıkladıktan sonra, başvuru yap seçeneğine tıklanır. Ardından dilekçe hakkı seçeneği işaretlenir ve şikayet kısmına tıklanır. Kişi tipi tüzel kişi ya da gerçek kişi olarak seçilebilir. Ardından:

 • TC kimlik no,
 • Ad ve soyad,
 • Doğum yılı,
 • E posta adresi bilgileri girilir ve başvuru yap linkine tıklanır.

Aynı sekmeden ihbar hakkınızı da kullanabilirsiniz. İhbar yaparken hem kimlik bilgilerinizi saklı tutabilir hem de kimlik bilgilerinizin görünmesini tercih edebilirsiniz. Burada seçim size aittir.

Ayrıca Koton müşteri hizmetleri bilgilerine bakabilirsiniz.

KYK Bilgi Edinme Başvuru Formu

KYK bilgi edinme başvuru formunda yer alan bilgiler arasında:

 • Cep tel no,
 • Annenizin evlilik öncesi soyadının ilk ve son harfi,
 • Ad,
 • Soyad,
 • Tc kimlik no yer alır.

Bilgiler girildikten sonra onay kodu gönder linkine tıklanır. Telefona gelen kod ekrana girilerek bilgi edinme hakkından faydalanılabilir. Aynı işlemi dilerseniz KYK müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek de halledebilirsiniz. Aynı sayfadan daha önceden yaptığınız başvuruları da görüntüleyebilirsiniz. Başvuru sorgulama işlemi için yine aynı bilgilerin girilmesi gerekir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hakmar Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

En Çok Okunanlar
Kategoriler