MEB Şikâyet Hattı Telefon Numarası Nedir? | Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

MEB Şikâyet Hattı Telefon Numarası Nedir?

MEB Şikâyet Hattı Telefon Numarası Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’nın tarihi, Millet Meclisi’nin açılışı ile yaşıttır. 2 Mayıs 1920’de, o zamanki ismiyle Maarif Nezareti olarak kurulmuştur. Türkiye’deki eğitimin sürdürülmesi ve denetlenmesi, atamaların ve kontrollerin yapılması ile tüm çocuk ve gençlerin eğitim kalitesini düzenlemek ve artırmak görevini taşır. Okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ile birlikte tüm kurs ve kursiyerlerin de bağlı olduğu bir bakanlıktır. Taşra ve yurt dışı teşkilatı altında farklı birimleri de bulunan Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Merkez Teşkilatı başlığı altında da farklı müdürlükleri bulunmaktadır. MEB şikayet hattı telefon numarası, dilek ve şikayetlerin iletilmesi ile gerek öğretmen gerek de öğrencilerin mağdur olmamasını sağlamak amacıyla aramalara açılmıştır.

MEB Şikâyet Hattı Telefon Numarası Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde, şikayet ve çağrı merkezinin problem çözme odaklı numarasını arayabilirsiniz. Buradan, sınavlar, okullar veya sonuçlar ile ilgili sormak istediğiniz her şeyi, Milli Eğitim Bakanlığı memurları ile görüşme şansına sahip olursunuz. “MEBİM” adlı iletişim merkezi olan MEB şikâyet hattı telefon numarası fiziki altyapı sorunlarından MEB sistemlerine kadar her konudaki sorularınız için hazırdır.

  • MEB Şikâyet Hattı Telefon Numarası: 444 0 632

MEB Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri Kaç ile Kaç Arasında?

Bir devlet dairesi olmasından ötürü, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı çağrı merkezi de diğer devlet dairelerinde olduğu gibi mesai saatleri boyunca ulaşılabilir durumdadır. Hafta içi mesai saatlerinde çağrı merkezini arayabilirsiniz.

  • MEB Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri: 08.30 – 17.30
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  Enpara Müşteri Hizmetleri Numarası

MEB Çağrı Merkezi Telefon Numarası Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, birkaç yıl öncesine kadar “MEBIM 147” adlı bir çağrı merkezi daha bulunmaktaydı. Ancak, gerekli görülmemesi sebebiyle bu merkez ve bu sistem kaldırıldı. Şu anda, çağrı merkezi ve şikayet hattı aynı numara üzerinden servis vermektedir.

MEB Müşteri Hizmetleri Faks Numarası Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın her şehirde bir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bulunmaktadır. MEB’e bir evrak göndermeniz gerektiği durumda, bulunduğunuz ildeki müdürlük ile iletişime geçebilirsiniz. Eğer Bakanlığın kendisine bir faks göndermeniz gerekirse, Ankara’ya ait faks numarasını kullanabilirsiniz.

  • MEB Müşteri Hizmetleri Faks Numarası: 0312 306 87 90 / 0312 223 75 20

MEB Müşteri Hizmetleri Genel Müdürlük Telefon Numarası ve Adresi Nedir?

Bakanlıkların neredeyse tamamının bulunduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı da başkent Ankara’da yer almaktadır.

  • MEB Genel Müdürlük Telefon Numarası: 0312 413 26 80 – 0312 413 26 81 – 0312 413 18 38
  • MEB Genel Müdürlük Adresi: Atatürk Bulvarı, 98, Bakanlıklar/ANKARA

Ayrıca Jolly Tur Şikâyet Hattı Telefon Numarası Nedir? adlı yazımıza göz atın!

MEB İnsan Kaynakları İletişim Bilgileri Nelerdir?

Milli Eğitim Bakanlığı bir devlet kurumu olduğundan insan kaynakları ile iletişime geçerek iş başvurusunda bulunmak şu anda mümkün değildir. Gerekli numaraları arayarak müdürlükler ile iletişim kurabilirsiniz.

  • MEB İnsan Kaynaklar Telefon Numarası: 0312 413 26 80 – 0312 413 26 81 – 0312 413 18 38

MEB Müşteri Hizmetleri İletişim Formu Nereden Doldurulur?

Milli Eğitim Bakanlığı ile CİMER adlı Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz. Böylece, istek, şikayet ve dilekleriniz göz önünde bulundurarak bir değerlendirme yapılacak, size yine aynı sistem sayesinde iletişim bilgileriniz ileg eri dönüş yapılacaktır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  Köfteci Yusuf Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı müşteri hizmetleri iletişim formu:

MEB Müşteri Hizmetleri Resmi Sosyal Medya Hesapları Hangileridir?

Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili güncel haberleri; sınavlar, atamalar veya beklediğiniz diğer sonuçlar için sosyal medayı kullanabilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

En Çok Okunanlar
Kategoriler