Media Markt Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor? | Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

Media Markt Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  Media Markt Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  Media Markt açılış saati sabah 9 olup akşam 10’a kadar mesai devam etmektedir. Media Markt ilk mağazasını 1979 yılında açmıştır. Mağaza Münih’te şube açmış daha sonra dünyanın çeşitli yerlerinde büyümeye devam etmiştir. İlk kurulduğunda TV ve görüntü sistemleri satan marka, şimdilerde ürün yelpazesini çok daha genişletmiştir. Küçük ev aletlerinden, beyaz eşyaya, akıllı telefonlardan, oyun konsollarına, kameralardan sinema sistemlerine kadar ne ararsanız hepsini Media Markt’te bulabilirsiniz. Marka toplam 14 tane ülkede şubeye sahiptir. Bu ülkeler arasında İsveç, Yunanistan, Lüksemburg, Portekiz, Belçika, Hollanda, İspanya, Polonya, Macaristan, İsviçre, İtalya, Almanya ve Avusturya yer alıyor. Markanın toplamda 65 bin çalışanı bulunuyor. Binden fazla mağazası ile marka Avrupa’nın bir numaralı elektronik perakendesi olarak hizmet veriyor. Media Markt, 2017 senesinden bu yana CECONOMY isimli Avrupa’nın önde gelen tüketici elektroniği platformu bünyesinde hizmet vermeye devam etmektedir.

  Türkiye’de İlk Media Markt Mağazası Nerede Açıldı?

  Türkiye’nin ilk Media Markt mağazası 2007 senesinin Eylül ayında İstanbul Ümraniye’de açılmıştır. Bu gün 27 farklı ilde toplam 78 tane mağaza şubesi bulunmaktadır. Media Markt satış alanı toplamda 200 bin metre kareyi aşmıştır. 2 binden fazla çalışan Media Markt bünyesinde hizmet vermektedir. Media Markt bir sene içinde 150 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Tüketici elektroniği konusunda bir numara olan marka, 2014 senesinde 20,98 milyar EURO net satış rakamına ulaşmayı başararak bir rekorun altına imza atmayı başarmıştır. MSH bünyesinde faaliyet gösteren Media Markt, Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği uzmanı olarak bilinmektedir.

  Kuyumcukent çalışma saatleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

  Media Markt Kaliteli Alışveriş Yapmak İsteyenleri Tercihidir

  Kaliteli alışveriş felsefesini benimseyen marka, yüksek kaliteli ürünleri ekonomik fiyatlardan sunmaktadır. 1979 senesinde Walter Gultz’un Münih’te ilk Media Markt mağazasını açmasından beri kalite felsefesinden ödün verilmemiştir. 1987 yılında gelindiğinde, Almanya genelinde marka 10 tane şubeye ulaşmayı başarmıştır. Markanın Almanya dışına çıkması 1989 yılına denk gelir. Almanya dışında ilk mağaza Fransa’da açılmıştır. 1991 yılında ise Media Markt İtalya’ya, 1994 yılında İsviçre’ye şubelerini atmıştır. Markanın klasik bir sloganı olan Ben Aptal Değilim 1995 senesinden beri kullanılmaktadır. 2019 senesinde İstanbul’da 22. Media Markt mağazası açılmıştır.

  Media Markt Sürdürülebilirlik ve Sorumlu Büyüme Anlayışı

  Media Markt sürdürülebilirlik ve sorumlu büyüme anlamında diğer firmalara örnek olacak davranış sergilemeyi başarmıştır. Marka kendini tüketicilere karşı sorumlu hissetmektedir. Giderek artan dijital dünyada bu sorumluluk olmazsa, eksik olurdu. Bu kapsamda sürdürülebilirlik ilkesi markaya yol göstermiştir. Avrupa’nın önde gelen tüketici elektroniği perakende şirketi olarak sektörde bir rol modeli olan marka, uzun vadede başarılı olmak adına gerekli bütün çalışmaları devam ettirmektedir. Bunun içinde sorumlu ve sürdürülebilir bir iş modeli ortaya çıkarılmıştır. Değer zinciri boyunca sosyal, çevresel ve yasal çerçeveler ile uyumlu işler ortaya çıkarılmaktadır.

  Media Markt Sahip Olduğu Değerler İlkesi ile Büyüyor

  Media Markt değerler ilkesi markaya en zor zamanlarında yol gösteriyor. Marka bildiği değerlerden şaşmıyor, onlardan ödün vermiyor. İnsana yarışır iş ve ekonomik büyüme modeli benimseniyor. Media Markt iklim eylemlerine de büyük önem veriyor. Değer zinciri boyunca iklim ve doğal kaynakların korunması sağlanıyor. Özellikle nakliye ve lojistik alanında zararlı karbon emisyonlarının önüne geçilmesi gerekiyor. Bu konuda da Media Markt sorumluluğu üstleniyor. Marka paydaşlarının ihtiyaçlarına uygun davranıyor. Media Markt ile herkes kazanmış oluyor.


  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ