Migros Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor? | Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

Migros Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

Migros Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

Migros açılış saati sabah saat 9 olup akşam 10’a kadar mesaiye devam etmektedirler. Migros 1954 senesinde İstanbul’da kurulmuştur. İstanbul Belediyesi ve Migros Kooperatifler Birliği girişimleri ile marka kurulmuştur. Migros’un ilk mağazası Beyoğlu’ndadır. Daha sonra çeşitli semtlerde mağaza açmaya devam etmiştir. 1975 senesinde Migros hisselerinin büyük çoğunluğu Koç Grubu tarafından devir alınmıştır. Migros hisselerinin satın alınması ile birlikte yeni bir anlayışla hizmet vermeye devam etmiştir. Bütün ülkede hızlı bir şekilde yayılımını artırmıştır. Modern perakende sektörünün öncüsü olmayı başaran marka, çok geniş kullanım alanına sahip mağazalarda insanların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Gıda başta olmak üzere gıda dışı ürünler de mağazalarda bulunmaktadır. Migros sahip olduğu 60 yılı aşkın tecrübe ile en iyi ve güzeli sunmaktadır.

Migros Mağazaları Hangi Şehirlerde Bulunuyor?

Migros olan şehirler arasında neredeyse bütün şehirler bulunmaktadır. Farklı şehirlerde, farklı formatlarda ve farklı sayılarda Migros açılmıştır. Migros Jet formatında ülke genelinde 46 adeet mağaza bulunmaktadır. En çok 7 şube ile İstanbul’da Migros Jet bulunmaktadır. Sayıyı 6 ile Muğla takip etmektedir. M Formatında toplam 50 adet şube bulunmaktadır. 14 şube ile zirvede yine İstanbul vardır. Yalova, Antalya, Batman, Karaman gibi diğer şehirlerde de M formatında Migroslar bulunmaktadır. MM formatında 27 adet mağaza bulunuyor. Bu mağazalardan 9 tanesi İstanbul’da olmak üzere, Diyarbakır, Amasya ve Adana vb. illerde de Migros bulunuyor. Ramstore formatında 3 tane, toptan formatında 1 tane ve Mavrocenter formatında toplam 6 adet mağaza bulunuyor.

Ayrıca Media Markt çalışma saatlerine de bakabilirsiniz.

Migros Bağış ve Yardım Politikası

Migros bağış ve yardım politikası şirketin sosyal amaçlı olan kuruluşlara verdiği bir önemin göstergesi olarak görülebilir. Migros, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından belirlenen esaslar dahilinde yardımlar yapar ve bağışta bulunur. Derneklere, üniversitelere ve buna benzer kurumlara yardım yapılabilir. Bağış yapılırken, yapılacak olan bağışın, şekli miktarı ve şeklinin Migros’un kurumsal sosyal sorumluluk politikalarına uygun olması gerekir. Sene içinde yapılan her türlü bağış ve yardımlar, şirket tarafından düzenlenen genel kurulunda hissedarların bilgisine sunulmaktadır. Bağış ve yardımların üst sınırı 2 milyon TL olarak belirlenmiştir. 2018 yılından elde edilen verilere göre dernek ve vakıflara 492 bin TL bağış yapılmıştır.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  Airties Müşteri Hizmetleri Numarası

Migros Sürdürülebilirlik Yaklaşımı

Migros sürdürülebilirliğe önem vermektedir. Bu kapsamda bütün paydaşlar için değer yaratma hedefi gerçekleştirilmek istenmektedir. İş modelinin merkezinde sürdürülebilirlik bulunmaktadır. Sahip olunan yenilikçi çözümler kurumun adeta kültürü haline gelmiştir. Bütün kaynaklar verimli olarak kullanılmakta, bir sonraki neslin hakları benimsenmektedir. Migros bu kapsamda sürdürülebilirliğe katkı sağlamış, çevre yönetimi politikası ile birlikte insanların takdirini kazanmıştır. Yurt içinde tüm iş birimlerinde çevre yönetimi standardı sertifikası bulunmaktadır. Migros, yaşanabilir dünya için gıda israfının azaltılmasını, sürdürülebilir su yönetimi yapılmasını, sürdürülebilir tarım ve biyoçeşitliliğin desteklenmesini ve iklim değişikliği ile mücadele edilmesi gerektiğini düşünmektedir.

Migros’ta Güvenlik Çemberi

Migros güvenlik konusunda büyük bir hassasiyet ile hareket etmektedir. Tedarikçi seçimi için büyük bir önem gösteren marka, tedarikçilerin uygulamasını yakından takip etmektedir. Tedarikçilerin performanslarının artması yönünde onlardan yardımlarını esirgememektedir. Bu kapsamda Migros tedarikçi firmaların üretim tesislerini denetler. Yeterli puanın alınması gerekir. Aksi halde tedarikçi firmadan ürün satın alımı yapılması söz konusu olmaz. Vatandaşlar Migros’tan en kaliteli ürünleri satın alırlar. Kaliteli ve güvenli ürün politikası ile hareket edilmektedir. Tedarikçi denetim programı kapsamı bu nedenle 2017 senesinde genişletilmiştir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

En Çok Okunanlar
Kategoriler