PTT Kargo Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor | Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

PTT Kargo Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor

  PTT Kargo Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor

  PTT kargo çalışma saatleri sabah 08:30 ile akşam 17:30 saatleri arasındadır. PTT kargo hafta sonları posta alımı yapmamaktadır. Yalnız gönderiler cumartesi günleri ve hafta içlerinde teslimat için adresleri gezmektedir. PTT kargo, PTT şubelerinin ilgili bölümlerinde işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bu yüzden resmi gün ve hafta sonu hizmet vermez.

  PTT kargo sayesinde gönderiler hızlı bir şekilde yerine ulaştırılabilir. Güvenli ve kaliteli hizmeti sayesinde PTT kargo müşterilerine üstün bir hizmet anlayışı sunar. PTT kargo belirli ağırlık ve ölçülerde ürünleri Türkiye’nin her yerine teslim edebilir. PTT kargo ayrıca yurt dışı gönderimleri ile müşterilerine ayrıcalıklı bir hizmet sağlamaktadır.

  PTT Kargo Maksimum Gönderi Ağırlığı Nedir?

  PTT kargo en fazla gönderi ağırlığı olarak 30 kg’a kadar ürünü veya 300 desimetreküp hacme sahip maddeyi taşıyabilmektedir. Bu rakamların üzerindeki ürünler PTT kargo hizmeti ile gönderilemez. Ayrıca basılı kağıtlarda güvenle taşımacılık yapan PTT kargo gönderileri güvenle taşımaktadır. PTT kargo sayesinde müşteriler hem hızlı kargo hizmetinden yararlanır hem de PTT kargo hizmetlerinin kendilerine sunduğu avantajlı tekliflerden faydalanabilir. Kargo hizmetlerinden yararlanmak isteyen müşteriler isterse mesai saatleri içerisinde vezneden kargosunu teslim edebilir, veya 7/24 kargomat hizmetini kullanarak gönderilerini PTT’ye teslim edebilir.

  İzmirgaz çalışma saatleri bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

  PTT Kargomat Hizmeti Nedir? Nasıl Kullanılır?

  PTT kargomat hizmeti PTT şubelerinin olduğu yerlerde bulunmaktadır. Kargomat sayesinde gönderiler yedi gün yirmi dört saat sorunsuz bir şekilde gönderilebilir. Kontrollü bir teslimat yapılarak gönderi ücreti ödenmesi gerekmez. Karşı ödemeli gönderiler en az 3 gün içerisinde karşı taraf tarafından teslim alınmalıdır. Kargomat cihazı kullanımı hakkında PTT web sitesindeki ayrıntılı kullanım videosu izlenebilir. Bu sayede kullanıma gitmeden önce bilgi sahibi olunur ve kargolar kolayca cihaza teslim edilir.

  Kargomat cihazlarından ödeme alınmadığı için gönderiler karşı ödemeli gönderilmek suretiyle cihaza yüklenebilir. İlerleyen zamanlarda ödeme alacak şekilde düzenlenecek olan kargomatlar PTT kargo hizmetlerini büyük oranda rahatlatacaktır. Kullanıcılar kargomata gönderilerini bıraktıktan sonra cep telefonu numaralarını girerek gelen şifreyi cihaza tanımlamaktadır. Bu sayede gönderiler sorunsuz bir şekilde cihaz tarafından teslim alınabilir.

  Gönderi Takibi Kargomat Tesliminden Sonra Nasıl Yapılır?

  Kargomat gönderi takibi, cihaza kargoyu teslim ettikten sonra 13 haneli olacak şekilde kargomat tarafından verilen numaranın, PTT gönderi takip web sitesi üzerinden aratılmasıyla gerçekleşebilir. Gönderi takip numarası ile çıkan sonuçlar bilgi amaçlı olduğundan net ve kesin bilgi müşteri hizmetlerinden sağlanabilir. Kullanıcılar 444 1 788 numaralı hat üzerinden müşteri destek ekibi ile görüşebilir ve daha detaylı bilgi sahibi olabilir.

  Gönderi takibi ister vezneden ister kargomattan olsun PTT gönderi takip platformu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu sayede gönderi teslim edildikten sonra verilen 13 haneli barkod numarası kaybedilirse kullanıcılar müşteri hizmetlerinden destek sağlayabilir.

  En Yakın Kargomat Nerede?

  En yakın kargomatı bulmak için kullanıcılar PTT kargo web sitesi üzerinden incelemelerini yapabilir. Web sitesinde bulunan en yakın kargomat hizmeti sayesinde kullanıcılar dilediği il ve ilçede ayrıntılı arama yapabilir. Kullanıcılar dilerse kendilerine en yakın PTT işyeri ve PTT matiği de yine aynı sistem üzerinden aratabilir. İşyerinin adı biliniyorsa giriş yapılır ve daha kolay bir aratma işlemi yapılabilir. Ayrıca yol tarifi alınarak PTT kargoya daha kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde bulunan PTT kargo noktaları ve PTT işyerleri harita üzerinden kolaylıkla incelenebilir. Bu sayede kullanıcılar ihtiyacı olan aramayı kısa süre içerisinde etkili bir şekilde gerçekleştirebilir.


  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  En Çok Okunanlar
  Kategoriler