PTTCELL Müşteri Hizmetleri Numarası ve Direkt Bağlanma Yolları
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

PTTCELL Müşteri Hizmetleri Numarası

PTTCELL Müşteri Hizmetleri Numarası

PTTCELL’in müşteri hizmetleri numarası 444 6 788’dir. PTTCELL müşteri hizmetleri uzman ve deneyimli kadrosuyla müşteri hizmetleri sağlar. Özel olarak eğitim görmüş deneyimli kadro PTTCELL ile ilgili bütün konularda hizmet sunmaktadır. PTTCELL müşteri hizmetlerine her türlü şikayet, talep ve öneriler iletilebilir. İletilen bu geri dönüşler sayesinde değişen ve büyüyen müşteri profiline karşı daha kaliteli hizmet sunar.

Yapılan geri dönüşler yetkili merkezlere bildirilir ve incelemeler yetkililer tarafından yapılır. Gerekli görülürse iyileştirme çalışmaları gerçekleştirilir. Veya sistemde gelişim sağlanır. Sürekli yapılan geri dönüşler sayesinde sürekli olarak iyileşme sağlanır. Böylece her bir sonraki müşteriye daha iyi hizmet sunulmaya çalışılır.

PTTCELL’in müşteri hizmetleri üzerinden abonelik işlemleri yanında tarife bilgilendirmeleri ve karşılaşılan problemlerle ilgili bilgi alma taleplerine karşılık bulunabilir. Kullanım sırasında müşteri memnuniyetini kazanmak için ilgili birim her türlü sorun, şikayet, öneri ve bilgi talebine anında karşılıklar vererek sektörde rekabet gücünü artırmayı ve rakipleri arasından seçilebilmeyi sağlamak için çalışmaktadır.

PTT müşteri hizmetleri bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

PTTCELL SSS Nedir?

PTTCELL SSS PTTCELL müşteri hizmetlerine sıkça sorulan soruların yanıtlanmış halleridir. Sıklıkla sorulan sorular detaylı olarak yanıtlanmaktadır. PTTCELL müşteri hizmetlerine öneri, şikayet ve taleplerin yanı sıra PTTCELL hattına ait sorular da sorulmaktadır. Bu sorulardan sıklıkla sorulanları internet adresinde detaylı olarak yanıt bulmuştur.

PTTCELL müşteri hizmetleri numarasında bazen sıra oluşabilmektedir. Sıraya maruz kalmamak veya sıra yaratmamak için PTTCELL SSS hizmetlerine göz gezdirmek işe yarayabilir. Eğer PTTCELL müşteri hizmetlerine danışacağınız bilgi alma işlemi, konu veya sorun sıklıkla karşılaşılmışsa bekleme söz konusu olmadan gerçekleştirilir. Aşağıda sıklıkla sorulan sorular verilmiştir.

 • PTT
 • Numara taşıma işlemleri
 • Fatura ve bakiye yükleme
 • Tarife
 • Paket
 • Abonelik
 • İnternet
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kuveyt Türk Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

PTT İşlemleri PTTcell Müşteri Hizmetlerinden Yapılabilir Mi?

PTT işlemleri için PTTCELL müşteri hizmetlerinden yararlanmak mümkün değildir. PTTCELL’in müşteri hizmetleri üzerinden yapılabilecek işlemler GSM hattı ile ilgilidir. PTT ile ilgili işlemler için PTT müşteri hizmetleri, PTT şubeleri ya da PTT’ye ait diğer alternatif erişim kanalları kullanılmalıdır.

PTTcell Numara Taşıma İşlemleri Müşteri Hizmetlerinden Yapılır Mı?

Numara taşımayı PTTCELL müşteri hizmetlerinden yapmak mümkün değildir. Numara taşımak isteyenler PTT şubelerine giderek PTTCELL’e numaralarını taşıyabilirler. PTT şubelerinde tarife bilgileri ve diğer ayrıntılar müşterilere sunulur. Bunlar hakkında daha önceden bir bilgi almak için PTTCELL müşteri hizmetleri numarası aranabilir.

Numara taşıma işlemi tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Numara taşıma işlemlerinde işlem süresi 4 ile 6 gün arasındadır. Numara taşıma başvurusu tamamlandıktan sonra 4 ile 6 gün içinde numara taşınmış olur. Bu süreç hakkında daha detaylı bilgi almak için PTTCELL müşteri hizmetleri numarası kullanılabilmektedir. Taşıma işleminin yapılmasına saat belirleme müşteriye aittir. Zaman dilimlerine ayrılmış gün içinden istenilen zaman dilimi seçilebilmektedir. Numara taşımanın gerçekleştirilebileceği saat dilimleri şöyledir:

 • 000 ile 08.00 arası
 • 00 ile 16.00 arası
 • 00 ile 00.00 arası

PTTCell Fatura ve Bakiye İşlemleri Nereden Yapılır?

PTTCELL Fatura ve bakiye işlemleri müşteri hizmetleri üzerinden yapılabilmektedir. Fatura kesim tarihi sabit olup her ayım 26’sı olarak belirlenmiştir. Bakiye sorgulama işlemleri, fatura detayları ve faturadaki vergi payları PTTCELL müşteri hizmetlerine sıkça sorulan sorular arasındadır. Bu işlemlerin hepsi PTTCELL müşteri hizmetleri tarafından yapılabilmektedir.

PTTCELL hattına TL yükleme işlemi PTTCELL müşteri hizmetleri üzerinden gerçekleştirilebilir. PTTCELL müşteri hizmetleri üzerinden faturalarda ödenebilmektedir. Bu işlem kredi kartı ile gerçekleştirilmektedir. Kredi kartı bilgileri tamamen güvende olarak hızlı bir şekilde ödeme işlemleri tamamlanır. PTTCELL müşteri hizmetleri dışında TL yükleme işleminin yapılabildiği adresler aşağıdaki gibidir.

 • PTT resmi internet sitesi online işlemler menüsü
 • PTT şubeleri
 • Bankalar
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  McDonald’s Şikâyet Hattı Telefon Numarası Nedir?

PTTCELL Abonelik İşlemleri Nereden Yapılır?

PTTCELL abonelik işlemlerini gerçekleştirmek PTTCELL müşteri hizmetlerini oldukça meşgul eden bir konudur. Abonelik işlemleri PTTCELL müşteri hizmetleri üzerinden yapılamadığı için müşteri buradan yalnızca paket ve tarifeler ile ilgili bilgi alabilmektedir.

Paket ve tarife bilgileri de yine internet sitesinde paylaşılmıştır. Bilgi almak için internet adresi veya PTT şubeleri de kullanılabilir. PTTCELL hattında yeni aktivasyon işlemleri 24 saat içinde tamamlanmaktadır. Hat taşıma işlemleri ise 4 veya 6 gün aralığında sürmektedir.

Abonelik işlemleri başvurusu, hattın üzerine olacağı kişi tarafından bizzat yapılmalıdır. Başvurular PTT şubelerine yapılır. Başvuru işlemleri için gerekli tek belge T.C. kimliğidir. Daha detaylı bilgi alabilmek için PTTCELL müşteri hizmetlerinden yararlanılabilir.

İş Bankası müşteri hizmetleri numarasına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

PTTCELL Hattı Nasıl İptal Ettirilir?

PTTCELL hattını iptal ettirmek için yapılması gereken iptal talebini doldurarak yetkili birime aktarmaktadır. PTTCELL müşteri hizmetleri üzerinden iptal işlemleri gerçekleştirilememektedir. İptal işlemleri iki şekilde gerçekleştirilmektedir. Bunlar:

 • PTT merkezlerine başvuru ile
 • PTT’ye faks ile. Faks numarası 0(212) 478 68 98’dir.

PTTCELL hattının iptali için bir takım gerekli belgelerin toplanarak iki adresten birine başvuruda bulunulması gerekmektedir. PTTCELL hattının iptali için gerekli olan belgeler ise şöyledir:

 • C. Kimliğinin fotokopisi (talep ile birlikte)
 • İptali istenen telefon numarası
 • Bir adet irtibat numarası

Gerekli belgeler eksiksiz bir şekilde PTT şubelerine gönderilebilir veya faks çekilebilir. İki şekilde yapılan başvurular da aynı süreç içinde işler. Ayrıntılı bilgi almak için PTTCELL müşteri hizmetleri numarasından yararlanılabilir. Ancak PTTCELL iptali için yapılması gereken işlemlerin eksiksiz olarak yapılması halinde PTTCELL müşteri hizmetleri servisine gerek kalmaz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

En Çok Okunanlar
Kategoriler