THY Müşteri Hizmetleri Numarası ve Direkt Bağlanma Yolları
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

THY Müşteri Hizmetleri Numarası ve Direkt Bağlanma Yolları

THY Müşteri Hizmetleri Numarası ve Direkt Bağlanma Yolları

THY müşteri hizmetlerine ulaşmak için telefonlarınızdan 0 850 333 08 49 numarasını tuşlayabilirsiniz. THY müşteri hizmetleri  size konforlu ve kaliteli bir hizmet sunmak adına her konuda destek sunacaktır. İşitme engelli müşteriler, özel görüntülü çağrı merkezine ulaşarak destek alabilirler. Müşteri hizmetleri aracılığı ile seyahatiniz sırasında yaşadıklarınız hakkında geri bildirim de bulunabilirisiniz. Uçuşunuz hakkında merak ettikleriniz varsa, çağrı merkezini aramadan önce, yardıma ihtiyaç duyduğunuz konular hakkında sık sorulanlar sayfasını ziyaret edin. Bu sayfada gerekli cevabı bulamadığınız zaman temsilciniz ile görüşebilirsiniz. Sıkça sorulan sorular arasında öne çıkanlar:

 • Spor ekipmanları,
 • Hasta ve engelli yolcular,
 • Özel yemek servisi,
 • Rezervasyon ve biletleme,
 • Ödeme,
 • Fazla bagaj,
 • Evcil hayvanlar ile yolculuk olarak sıralanabilir.

THY Uçuşu Sırasında Özel Yemek Servisi

THY uçuşlarında özel yemek servisi hizmetinden 24 saat öncesinde olmak koşulu ile faydalanabilirsiniz. Uçuşlarda nadir de olsa alerjik reaksiyonlar görülebilir. Eğer bildiğiniz herhangi bir alerjiniz varsa bunu mutlaka değerlendirin. Uçuş ikramları THY tarafından planlanırken:

 • Kişilerin beslenme alışkanlıkları,
 • Dini inanışlar,
 • Sağlık sorunları dikkate alınır.

THY bütün dünya eğilimlerini inceleyerek yolculara yemek sunar. Hem Türk mutfağı hem de dünya mutfağı THY ikramlarında yenebilir. Özel yemek seçimi yapmak isterseniz, internet sitesini ya da mobil uygulamayı ziyaret edebilirsiniz. Sayfadan rezervasyonu yönet sekmesine tıklayın.

Samsung müşteri hizmetleri bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

THY Fly Good Feel Good

THY Fly Good Feel Good ile uçuşlarınızda kendinizi iyi hissedeceksiniz. Program uçuş öncesi, sırası ve sonrasında kişilerin kendilerini sağlıklı hissetmelerini sağlar. Jet lag sorunu olmaması için seyahatten önce iyi dinlenmeniz önerilir. Ayrıca sağlıklı beslenmek vücut direncinizi yükseltir. Uçuş öncesinde yeterli miktarda uyuyun. Henüz seyahat etmeden önce hangi bölgenin saatine gideceksiniz telefonunuzun saatini bu saate göre değiştirin. Bu sayede daha kolay uyum sağlarsınız. Jet lag problemi yaşamamak için uçuş sırasında uyanık olun. Protein ağırlıklı beslenerek bol miktarda su için. Jet lag’e karşı:

 • Peynir,
 • Süt ve süt ürünler,
 • Yumurta,
 • Eti
 • Balık tüketilmesi önerilir.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  İSKİ Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

Buna karşın gazlı ve alkollü içeceklerin alınması önerilmez.  Kabinde yapacağınız basit egzersizler sayesinde türbülans, nem ve basınç farklı gibi problemlerden etkilenmezsiniz. Eğer uçuş korkunuz varsa, bu korkunuzu yenmek için stres kontrolü yapmanız gerekir. Eğer korkunuzu kendi başınıza yenmekte zorlanıyorsanız, Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi tarafından hazırlanmış Uçuş Korkusunu Yenme Programını izleyebilirsiniz.

Eğer kuru hava mevcutsa, durumdan korunmak için bol miktarda su için ve iyi bir nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Yanınızda taşıyacağınız burun spreyi ve göz damlası gibi ürünler de size yardımcı olur. Hamile iseniz uçuştan önce mutlaka hekiminiz ile görüşün.

THY Uçuşlarında Hamilelik

THY uçuşlarında hamilelik güvenli bir şekilde uçmanıza engel değildir. Uçak ile seyahat edebilmeniz için doktorunuzdan uçakla seyahatte herhangi bir problem yoktur raporunu satın almanız gerekir. Eğer hamilelikte 36 haftanın sonuna geldiyseniz, rapor olsa bile uçmanız mümkün değildir. 28 haftaya gelmeden önce rapor alınması gerekmez.

THY Uçuşlarında Müzik Ekipmanları

THY uçuşlarında müzik ekipmanları kurallar çerçevesinde taşınabilir. Kontrbas gibi büyük müzik ekipmanlarının kabin içinde taşınması mümkün değildir. Bagaj bölümünde kontrabasınız ile seyahat edebilirsiniz. Gitar ve saz benzeri eni ve boyu 118 cm’den az olan bütün müzik ekipmanları taşınabilir. Küçük müzik ekipmanları için özel çantalar ile taşıma gerekir. Müzik ekipmanlarınızı taşırken ya da taşıdıktan sonra herhangi bir problem ile karşılaşmanız halinde THY müşteri hizmetleri ile iletişime girerek sorununuzu yetkililere dile getirmeniz mümkündür.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

En Çok Okunanlar
Kategoriler