THY Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma, THY İletişim Bilgileri
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

THY Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

THY Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Türk Hava Yolları müşteri hizmetlerine direk bağlanarak uçuşlar, biletler ve kampanyalar ile ilgili bilgi almak ve işlem yapmak mümkündür. Ayrıca THY müşteri hizmetleri numarası kuruma bağlı diğer firmalar (Anadolu Jet vb.) için de hizmet verebilmektedir.

THY Müşteri Hizmetleri Telefon Numaraları

Türk Hava Yolları müşteri hizmetleri telefon numaraları 444 0 849 ve 0850 333 0 849’dur. Bu numaraları ararken kişiler sabit hat arama ücreti ödemektedir. Eğer tarifelerinde her yöne dakikası varsa herhangi bir ücret ödemek zorunda değildir. Tarifelerinde kullanım kalmadıysa şebekelerinin sunduğu ücretlendirmelerine tabi olmaktadırlar.

THY Müşteri Hizmetleri Yurt Dışından Arama

THY müşteri hizmetlerine yurt dışından ulaşabilmek için +90 0850 333 0 849’u aramak gerekmektedir. Ücretlendirmeler bulunulan lokasyona ve kişilerin kullandıkları operatörlerin tarifelerine göre olmaktadır.

Allianz müşteri hizmetleri bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

THY Müşteri Hizmetleri İşlemleri

Türk Hava Yolları Müşteri Hizmetleri ile yapılabilecek işlemler şunlardır:

 • Türk Hava Yolları ve alt firmaları ile ilgili şikâyet ve talep iletme
 • Türk Hava Yolları seyahat kuralları ile ilgili bilgi alma
 • Türk Hava Yolları bilet alımı ve iptali yapma
 • Türk Hava Yolları bilet değişimi yapma
 • Türk Hava Yolları yön değişimi yapma
 • Kayıp bagaj işlemleri
 • Kargo işlemleri
 • THY Miles & Smiles ile ilgili bilgi alma ve işlemler

THY Müşteri Hizmetleri Bilet Satın Alma

Türk Hava Yolları müşteri hizmetlerinden bilet satın alma işlemi için Miles & Smiles sahibi olan müşteriler öncelikle 1’ü tuşlamalıdır. Miles & Smiles sahibi olmayan kişilerse 2’yi tuşlamalıdır. Bundan sonra bilet satın alma işlemi için tuşlama yapıp, uçuşu saati ve koltuğu belirledikten sonra ödeme yöntemini ve gerekli bilgileri girerek THY müşteri hizmetleri ile bilet satın almak mümkündür.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doğa Koleji Şikayet Hattı Telefon Numarası Nedir?

THY Müşteri Hizmetleri Ödeme Yöntemleri

Türk Hava Yolları müşteri hizmetleri ile ödeme yöntemleri Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, American Express, JCB, UATP, Diners Club, Troy, Carte Bleue Visa, CartaSi, Postepay, Bancontact amblemli banka ve kredi kartları; Miles & Smiles kredi kartı ve UnionPay kartları, Shetab kart ve EFT’yi kapsamaktadır.

THY Müşteri Hizmetleri Bilet Değişikliği

Türk Hava Yolları’nın çağrı merkezi ile bilet değişikliği iç hatlar için economy esnek ve business esnek sınıflarda 1-12 saat arasına %30 kesinti ile 12 saat üzerine %10 kesinti ile mümkün olmaktadır. İç hat biletleri dış hat olarak değiştirilememektedir. Business sınıf için kabin yükseltme işlemi uçuş başlayana kadar yapılabilmektedir. Lefkoşa Ercan ve Hopa uçuşlarında yapılan bu uygulama, codeshare (ortak) uçuşlar ve promosyon sınıfları için mümkün değildir.

Dış hatlar için THY müşteri hizmetleri ile bilet değişikliği; economy kısıtlı, business promosyon, business kısıtlı için belirli bir kesinti ile yapılmaktayken economy esnek ve business esnek için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Ve economy promosyon için güzergâh ve sınıfa göre farklı uygulamalar söz konusudur. Bilet alırken değişiklik yapılıp yapılmadığını öğrenmek gerekmektedir.

Müşteri Hizmetleri Check-in

Türk Hava Yolları Müşteri Hizmetleri ile check-in işlemlerinden, bir tek check-in iptali yapılabilmekte olup check-in yaptırmak mümkün olmamaktadır. Bunun için kişilerin online check-in ve kiosk check-in hizmetini kullanmaları gerekmektedir.

Ayrıca Albaraka Türk müşteri hizmetleri numarası için tıklayınız.

Müşteri Hizmetleri Bilet İptali

THY müşteri hizmetli üzerinden bilet iptali yapmak için Miles & Smiles üyesi olanlar 1’i üye olmayanlar ise 2’i tuşladıktan sonra bilet iptali menüsüne gitmelidirler. THY müşteri hizmetleri ile bilet iptal ve iadesi koşulları şu şekildedir:

İç hatlar için;

 • Economy Promosyonlar için iptal ve iade yapılamaz. Sadece vergi bedelleri geri ödenmektedir. No-show (uçuş hakkının kullanılamaması durumunda sadece vergi bedelleri ödenmekte olup, servis ve akaryakıt ücreti dahil olmamaktadır.
 • Economy Esnek biletlerde; uçuşa 1 saatten az zaman kalan durumlarda iptal iade mümkün değildir. 1-12 saat arasında ödenecek tutardan %40 oranında kesinti yapılmaktadır. 12 saatten fazla zaman varsa %20 kesinti uygulanmaktadır. Hiçbir durumda servis ücreti geri ödenmemektedir. No-show durumunda sadece vergi bedelleri geri ödenmektedir.
 • Business Esnek içinse uçuş için 1 saatten az zaman varsa iptal ve iade gerçekleştirilememektedir. 1-12 saat için %30, 12 saat fazlası zaman varsa da %10 kesinti ücreti söz konusudur. Sadece alan vergisi geri ödenmektedir. No-show durumunda sadece vergi bedelleri geri ödenmektedir.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akbank Şikâyet Hattı Telefon Numarası Nedir?  

Dış hatlar için;

 • Economy promosyon sınıfı için iptal ve iade işlemi yapılamamakta olup No-show durumunda belirli bir kesinti ile biletin tekrar kullanılabilmesi bilet sınıfı ve güzergâhına göre ayarlanmaktadır. İptal ve iade için sadece vergi bedelleri verilmektedir.
 • Economy kısıtlı sınıf için uçuş öncesi belirli bir ücret karşılığı iptal ve iade yapılabilmekte, uçuş sonrası ise uçulan bölüm ücretten düşülerek geri ödenmektedir. No-show durumunda kesintiye gidilerek yeni bilet düzenlenebilmekte olup, iptal ve iade durumunda sadece vergi bedelleri geri ödenmektedir.
 • Economy esnek sınıf uçuş için belirli bir ücret kesintisi olmadan uçuş öncesi iptal ve iade yapılabilmekteyken uçuş sonrası uçulan bölüm ücretten düşülerek ödeme yapılmaktadır. No-show durumunda belirli bir kesinti ile bilet tekrar düzenlenebilmektedir.
 • Business promosyon için iptal ve iade durumunda sadece vergi bedelleri geri ödenmektedir, no-show için belirli bir ücret karşılığı yeniden bilet düzenlenebilmektedir.
 • Business kısıtlı ve business esnek için, iptal ve iade işlemi uçuş öncesi tam bir şekilde ödenirken uçuş sonrası uçulan bölüm ücretten düşülerek ödenmektedir. No-show durumunda belli bir kesinti karşılığı yeniden bilet düzenlenebilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. süleyman metin dedi ki:

  thy nin müşteri hizmetleri malesef(4440849)çağrı merkezi defalarca aramama rağmen hizmet vermiyor sözde dünyanın en iyi şirketi olduğunu beyan eden şirket bence bu ünvanı hak etmiyor.bilet alırken isimde harf hatasından dolayı bileti iptal ediyor ve para iadesi yapmıyor,aynı bilet için ikinci para alıyor,bu dolandırıcık değil de nedir lütfen ilgililerden cevap bekliyorum.

 2. Ozdilek dedi ki:

  aynen cikmiyor nasil numara vermisseniz 08 baslayanda cikmiyor

 3. Senem Aykut dedi ki:

  Dalgamı geçiyor bunlar tl nr ulaşılamıyor bizler yurt dışında kendi ülkemin uçağı para kazansın diye düşünürken onlar bize ulaşılamayan nr veriyorlar sözün bittiği yerdeyim

 4. Naila dedi ki:

  Turk hava yollariyla kopegimle seyahat etmek istiyorum bi turlu yurtdişindan kimselere ulaşamiyorum fiyat almak icin..kargo kilo fiyatin sotlermisiniz

BİR YORUM YAZ

En Çok Okunanlar
Kategoriler