Turknet Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma, Turknet İletişim Bilgileri
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

Turknet Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

  Turknet Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

  Turknet müşteri hizmetlerine direk ulaşarak hızlı işlem hattına ulaşmak mümkündür. Turknet müşteri hizmetleri ile ilgili şikayetleri, Turknet şikâyet çağrı merkezine iletmek de mümkündür.

  Turknet Müşteri Hizmetleri Numaraları

  Turknet’in müşteri hizmetlerine ulaşmak için 0850 288 80 80 numarasını çevirmek gerekmektedir. Ayrıca 0212 703 43 71 numarasını tuşlayarak Turknet şikâyet çağrı merkezine de ulaşılabilmektedir. Yurt dışından aramak için numaraların başına +90’ın eklenmesi gerekmektedir

  Turknet Müşteri Hizmetleri Ücretlendirmeler

  Turknet müşteri hizmetleri aramak için ücretlendirmeler; GSM operatörlerinden her yöne dakika ücretlendirmeleri şeklindedir. Sabit hatlardan ise yurt içi konuşma ücreti ile ulaşılabilmektedir. Yurt dışından yapılan aramalarda ülkeye ve kullanılan tarife ile operatöre göre ücretlendirmeler yapılmaktadır.

  Aktifbank müşteri hizmetleri için tıklayınız.

  Turknet Müşteri Hizmetleri ile Sunulanlar

  Turknet müşteri hizmetlerinden yapılabilecekler:

  • Abonelik oluşturma veya bilgi alma
  • Teknik destek alma (telefonla arama alamama, seste bozulma ve gürültü, telefonla belirli bir yöne ulaşamama, modem sorunları, internete erişim sorunları 2-5-2 tuşlanarak bildirilmektedir)
  • Statik IP alma (2-4-2 birkaç saniye aralıklarla tuşlanır)
  • Turknet Nakil Talebi (2-6-2 tuşlanarak adres nakli yapılır)
  • Turknet hizmet dondurma (2-6-3 tuşlanır)
  • Kurulum randevusu talep etme
  • Güvenli internet hizmeti başvurusu yapma ve başvuru takibi yapılabilmektedir.

  Turknet Müşteri Hizmetleri Çalışma Şekli

  Turknet müşteri hizmetlerinin çalışma şekli hızlı işlem hattından kayıt oluşturmaya dayanmaktadır. Bu nedenle müşteri temsilcisi yerine işlem hattı üzerinden sesli yönlendirme hizmeti kullanılmaktadır.

  Kişiler Turknet müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra abone olma ve başvurular için 1 numaralı menüyü seçmektedirler. Abonelikleri bulunan kişiler 2 numaralı menüye girdikten sonra hizmet aldıkları abone numarası, telefon numarası veya T.C. Kimlik Numarasını tuşlamaları gerekmektedir. Bundan sonra talep ve şikâyetlerini menülerden tuşlama yolu ile iletmektedir.

  Talep ve şikâyetlerin kaydı oluşturulmakta daha sonra bu kayıtlar için çözüm süreci başlamaktadır. Çözüm süreci normalde belirtilen süre içerisinde olmakla beraber Turknet’in başka kurum ve kuruluşlarla yürüttüğü hizmetler ve altyapılar, gecikmelere sebebiyet verebilmektedir. Bu sürecin kısaltılması için Turknet çalışmakta olduğu kuruluş ve gerekli görüldüğü takdirde yetkili kurumlarla iletişime geçmektedir.

  Müşteriler talep ve bildirimleri ile ilgili şikâyetlerini (gecikme, düzgün hizmet alamama, hizmet bedelleri, personel tavrı vb.) Turknet şikâyet merkezine iletebilir.

  Turknet Müşteri Hizmetleri Arıza Bildirimi

  Turknet müşteri hizmetlerinden arıza bildirimi yapıldıktan sonra kayıt incelenmektedir. Bu taleplerini iletirken kişilerin, sorunlarda karşılaşılan standart prosedürleri uyguladıktan sonra arama yapmaları hizmetin daha kaliteli olabilmesi için gereklidir (kablo kontrolleri, modemi kapatıp açma, sıfırlama yapma vb. işlemleri uygulayarak sorunu bazı durumlarda müşteriler kendileri de çözebilmekte veya gelecek ekibin daha hızlı çalışmasını sağlamakta). Kaydın incelenmesinin ardından, alanında uzman saha personellerine bildiri yapılmaktadır (kurulum için Turknet’in kendi personeli, arıza durumunda Türk Telekom ekipleri ile çalışmalar yürütülmekte).

  En fazla üç iş günü içerisinde kesinti ve arıza durumlarına müdahale edilmektedir; fakat altyapı ve süreç ile ilgili Turknet’in elinde olmayan nedenlerden ötürü bu süre uzayabilmektedir. Bu durumda Turknet yetkili kurum ve kuruluşlarla irtibata geçerek müdahale süresinin kısalması için talepte bulunmakta ve sorunu kısa sürede halletmektedir.

  Müşterilere en aktif ve hızlı dönüşün yapıldığı bir diğer destek hattı ise online destek kanalıdır.

  Müşteri Hizmetlerine Adres Nakil Talebi

  Turknet’in müşteri hizmetlerine adres nakil isteği iletme işlemi hızlı destek hattında kayıt oluşturduktan hemen sonra başlamakta olup ortalama 7 iş günü sürmektedir (boş port olmaması, altyapı olmaması ve benzeri sebeplerden dolayı nakil süresi uzayabilmektedir); fakat bazı hususlar vardır.

  • 60 TL nakil ücreti, nakil sonrası ilk dönem faturaya yansıtılacaktır.
  • İl değişikliklerinde ve İstanbul’da yaka değişikliklerinde (örneğin Avrupa’dan, Asya yakasına taşınma durumlarında) telefon numarası değişmektedir.
  • Hizmet müşterinin yeni adresinizde kullanılmaya hazır olduğunda, kurulum ekibi kişilere 0850 288 80 80’den arayarak kurulum randevusu alır.
  • Kurulum yapıldıktan sonra müşteriler internet hizmetlerinden yararlanabilecektir.
  • Nakil işlemleri boyunca paket ücreti, nakil tamamlandıktan sonra gelen ilk dönem faturadan indirim yapılarak düşülmektedir.

  Akbank müşteri hizmetleri bilgilerine buradan bakabilirsiniz.

  Müşteri Hizmetleri ile İnternet Dondurma

  Turknet müşteri hizmetlerinden internet dondurma talebi iletilmesinin ardından işleme alınmakta talebi takip eden ayın ilk gününden itibaren geçerli olmaktadır. Müşteriler hizmet dondurmadan faydalanmak için herhangi bir ücret ödememektedir. İnternet dondurma ile ilgili bilinmesi gereken detaylar şu şekildedir.

  • Bir yılda en fazla 180 gün ve yılda en fazla 2 kez internet hizmetinizi dondurma hakkınız bulunmaktadır.
  • İnternet, telefon ve statik ip gibi tüm Turknet hizmetleri birlikte donmaktadır. Talep edilen süre dolduktan sonra bu hizmetler aynı anda işleme açılacaktır. Ayın 1’inde telefon, modem vb. alınan hizmete ait faturalardan en az birinin ödenmemiş olması halinde hizmet dondurma işlemi yapılamamaktadır.
  • Hizmet dondurulduğu süre boyunca aylık ücret faturaya yansıtılmamaktadır. Eğer müşterinin gecikme ücreti, modem ücreti, aktivasyon ücreti varsa faturaya yansıyacaktır.

  Turknet müşteri hizmetleri üzerinden hizmet iptali ile ilgili işlem yapılamamaktadır. İptal için kişilerin kimlik fotokopisi (arkalı önlü), iptal talep ve dilekçesini (iletişim bilgileri yazılı ve imzalı) ve abone / hizmet numarasını 0212 216 55 60’a fakslamaları gerekmektedir. Dilekçe işleme alınmakta ve 7 iş günü içerisinde herhangi bir borç ve fatura bulunmaması halinde yerine getirilmektedir. Sonrasında müşterinin sistemde kayıtlı cep telefonuna bilgilendirme amaçlı SMS gönderilmektedir. Ölüm durumlarında ise vasi dilekçesi ve ölüm belgesinin fakslanması sonrası aynı süreç geçerlidir.


  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  En Çok Okunanlar
  Kategoriler