Watsons Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor? | Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

Watsons Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  Watsons Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  Watsons mesai saatleri sabah 10:00’da başlamaktadır. Mağazanın kapanma saati ise akşam saat 22:00’dır. Watsons çalışma saatleri mağazanın bütün şubelerinde aynıdır. AVM içerisinde bulunan veya cadde üstünde yer alan bütün Watsons şubelerinin çalışma saatleri aynı zamanlardır.

  Watsons Mağazaları Hangi Saatlerde Çalışıyor?

  Watsons mağazaları hafta içleri Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri faaliyet gösterirken, aynı zamanda hafta sonları da Cumartesi ve Pazar günleri aktif bir şekilde çalışmaktadır. Hafta sonları da Watsons mağazaları saat 10:00-22:00 saatleri arasında açıktır. Yoğunluk zamanlarına göre kapanış saatlerinde yarım saat uzamalar meydana gelebilir.

  Watsons Bayramlarda Kaça Kadar Açıktır?

  Watsons mağazaları Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda, 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi resmi tatillerde de faaliyet gösterir. Dini ve resmi tatillerde mağaza saat 10:00’da açılıp akşam 22:00’da kapanış yapmaktadır. Bu günlerde mağazasının açılış ve kapanış saatleri ile ilgili daha fazla detayları öğrenmek için 444 99 87 numaralı iletişim hattına bağlanabilirsiniz.

  Watsons Hangi Ülkelerde Faaliyet Gösteriyor?

  Watsons mağazaları Türkiye’de toplamda 70’den fazla ilde yer alır. Aynı zamanda 280’den fazla şubeleri ile Türkiye’de halka hizmet etmeye devam etmektedir. Watsons mağazaları tüm dünyada toplamda 13.300’dan fazla şubesi ile hizmet vererek dünyanın en büyük uluslararası sağlık ve güzellik perakendecisi olarak adını duyurmayı başarmıştır. Aşağıda Watsons mağazasının faaliyet gösterdiği ülkeler sırasıyla listelenmektedir:

  • Çin
  • Hong Kong
  • Tayvan
  • Macau
  • Singapur
  • Tayland
  • Malezya
  • Filipinler
  • Kore
  • Endonezya
  • Ukrayna
  • Türkiye olmak üzere toplamda 12 tane pazarda aktif bir şekilde hizmet vermektedir.

  Ayrıca PTT Kargo çalışma saatleri bilgilerine bakabilirsiniz.

  Watsons Çalışma Koşulları Nelerdir?

  Watsons mağazalarının çalışma koşulları oldukça yoğundur. Günde toplamda 8 veya 8.5 saat aktif olarak çalışılır. Bu çalışma süresinin içerisinde 1 saat verilen mola da dahil edilir. Mağazada çalışanların ürünlerin kontrollerini ve düzenlemelerini en hassas şekilde yapmaları gerekir. Müşteriler tarafından hasara uğramış olan ürünlerin onarılmasını veya tedarik edilmesini mağazada çalışan görevliler yapmak zorundadır.

  Mağazada görev alan kişilerin çalışma yıllarına göre maaşlar belirlenir. Örneğin, işe daha yeni başlamış olanlar toplamda aylık olarak 1750 TL maaş alabilmektedir. Bununla birlikte 350 TL yemek için de ödeme yapılır. Bu miktar zamanla çalışma sürelerine göre artış gösterecektir. Mağazada çalışmak isteyenler mağazanın şubesine giderek yüz yüze başvuru formlarını doldurmalıdır. Formun doldurulması esnasında muhakkak bir tane vesikalık resminizin olması gerekir.

  Watsons Mağazalarında Online Alışveriş Nasıl Yapılır?

  Watsons mağazalarına gitmeye gerek kalmadan “Watsons.com.tr” internet adresi üzerinden online olarak alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Siparişlerinizi sepete ekleyerek en son olarak ödeme sayfasında “Kredi Kartı İle Ödeme” seçeneğini seçtiğinizde kartınızla ilgili gerekli bilgileri ekrana girdiğiniz zaman siparişiniz mağazaya ulaşmış olacaktır. “Sıkça Sorulan Sorular” veya “Yardım” bölümünden siparişlerinizin durumu hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

  Watsons Mağazalarında Kargo Süreci Nasıl İşler?

  Online olarak Watsons mağazalarından sipariş verdiğiniz ürünler 10 gün içerisinde Aras Kargo veya Yurtiçi Kargo tarafından adresinize ulaştırılacaktır. Hafta içleri saat 14:00’a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kargoya iletilecektir. Hafta sonları ise sabah 10:00’a kadar verilen tüm siparişler aynı gün içerisinde kargo firmalarına ulaştırılacaktır. Ürünlerinizin kargoya verilme durumunu “Siparişlerim” sekmesi üzerinden kolayca öğrenebilirsiniz.

  Elinize ulaşmış olan kargolarda hasar olması durumunda kargoyu teslim almamanız gerekir. Kargo şirketinde yetkili olan kişiye ürünü teslim ederek tutanak tutturmanız gerekmektedir. Böylece hasar görmüş olan ürününüzün yerine mağaza yeni bir ürün geri gönderecektir.


  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  En Çok Okunanlar
  Kategoriler