Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası ve Hizmetleri
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası

  Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası

  Yapı Kredi Bankası telefon bankacılığı kanalı müşterilerinin telefon erişimi olan her yerden bankacılık işlemlerini yapabilmesini sağlıyor. Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri direkt banka personeli olan çalışanları tarafından banka müşterilerine profesyonel bankacılık hizmeti veriyor. Yapı Kredi çağrı merkezi ile yapılan tüm işlemler hem yüksek güvenlik standartları hem de müşteri odaklı bankacılık anlayışı ile yapıyor.

  Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılır?

  Yapı Kredi Bankası telefon bankacılığı şubesini aramak için müşterileri 7 gün ve 24 saat hem yurt içinden hem de yurt dışından Yapı Kredi Bankası’na ulaşabilirler. Yapı Kredi müşteri hizmetlerini sabit hatlardan aramak için 0850 222 0444 veya 444 0 444 numaralı telefonları aramak yeterli. Yurt dışından aramak isteyen müşterilerin ise +90 850 222 0444 numaralı hattı araması yeterli.

  Yapı Kredi çağrı merkezini eğer bir müşteri bankada kayıtlı cep telefonundan ararsa sistem numarayı tanıyor ve hemen müşteriye ismiyle hitap etmeye başlıyor. Ayrıca bu durumda müşterinin müşteri numarası veya TC kimlik numarası gibi tanımlayıcı ön bilgileri girmesine de gerek kalmıyor.

  Diğer yandan yapı kredinin özel müşterilerine ve Platinum kredi kartı sahiplerine özel 444 0 446 numaralı bir hattı daha var. Bu hatta her müşterinin sürekli ona hizmet eden bir müşteri hizmetleri yetkilisi var. Yani bu hattı kullanma hakkı olan müşteriler her zaman aynı kişiyle konuşuyor. Bu hem müşterinin kendisini özel hissetmesi hem de sürekli aynı kişiyle sanki şubeye gitmiş gibi işlemlerini yapması için tasarlanmış bir hizmet.

  Ayrıca Halk Bankası müşteri hizmetleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri Hangi Konularda Aranabilir?

  Yapı Kredi Bankası telefon bankacılığı kanalı ile alınabilecek bankacılık hizmetleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Hesap açma ve kapama işlemleri,
  • Vadeli ve vadesiz TL veya döviz hesap işlemleri,
  • Hesap bakiyesi kontrol ve ekstre isteme işlemleri,
  • Kredi kartı borç ödeme, borç erteleme ve borç taksitlendirme işlemleri,
  • Kredi kartı başvurusu veya limit artırım talebi işlemleri,
  • Ek kat başvuru işlemleri,
  • Kredi sorgulama ve kredi başvuru işlemleri,
  • Kredi bakiye sorgulama ve kredi ödeme işlemleri,
  • Para transferi işlemleri,
  • Yurt dışına para gönderimi işlemleri,
  • Kredi kartı veya hesap şüpheli işlem bildirimi ve kayıp çalıntı kredi kartı bildirimi,
  • Elektrik, su, doğalgaz ve cep telefonu faturası ödeme işlemleri,
  • Fatura otomatik ödeme talimatı verme ve iptal etme işlemleri,
  • Hesaptan düzenli ödeme talimatı verme ve iptal etme işlemleri,
  • Altın mevduat hesabı açma ve kapama işlemleri,
  • Yatırım işlemleri hesabı açma ve kapama işlemleri,
  • Hesaplar arası virman yapma işlemleri,
  • Çalışan hesaptan vadesiz hesaba para aktarma işlemleri,
  • Hisse senedi alış ve satış emri verme işlemleri.

  Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetlerini Kimler Arayabilir?

  Yapı Kredi Bankası telefon bankacılığını arayabilecek kişiler her ne kadar çoğunlukla bankanın müşterileri olsa da banka müşterisi olmayan kişiler de Yapı Kredi çağrı merkezini, arayıp bankanın hizmet ve bankacılık ürünleri hakkında bilgi alabiliyorlar. Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri banka müşterilerine birebir hesapları üzerinden hizmet veriyor. Başka bir deyişle banka müşterisi çağrı merkezini arayıp bankacılık şifrelerini girdikten sonra sanki şubede gişe görevlisi ile karşı karşıyaymış gibi bankacılık işlemlerini yapabiliyor.

  Banka müşterisi olamayanlar ise bankacılık işlemleri konusunda bilgi alabiliyor ancak bir işlem yapamıyorlar. Zira çağrı merkezi aracılığı ile banka hesabı açmak mümkün değil. Ancak çağrı merkezi aracılığı ile örneğin kredi kartı başvurusu yapmak mümkün. Veya müşteri olmayan bir kişi ihtiyaç kredisi faiz oranları hakkında şubeye gitmeden bilgi alıp şayet şartlar kendisi için uygunsa krediye başvurmak üzere sonradan şubeye gidebiliyor.

  Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri Ücretli Midir?

  Yapı Kredi Bankası telefon bankacılığı hizmet bedeli açısından diğer bankacılık kanallarına göre aşağıdaki fiyatları uygular:

  • EFT gönderimi için gönderilen paranın %0,5’i,
  • Havale 12 TL.

  Bunun dışında hesap kontrol ve bakiye sorgulama gibi işlemlerden herhangi bir ücret alınmamaktadır.

  Ziraat Bankası müşteri hizmetleri bilgileri yazımız içerisindedir.

  Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetleri Güvenli Midir?

  Yapı Kredi Bankası telefon bankacılığı işlem güvenliği açısından en üst seviye güvenlik yazılımları ve önlemleri ile korunmaktadır. Banka müşterileri sisteme ya bankada kayıtlı cep telefonları ile ya da müşteri numaraları ile girerler. Ancak sisteme tam giriş için müşterinin banka şifresi veya kart şifresini de girmesi gerekir. İstatistiksel olarak telefon bankacılığı dolandırıcılık ve şüpheli işlemlerin en az yapılabildiği bankacılık kanalıdır. Örneğin internet bankacılığına göre çok daha güvenlidir.

  Diğer yandan Yapı Kredi bankasının artık kullanmaya başladığı sesli imza sistemi sayesinde banka müşteri sesini taklit edilemez şekilde algılamakta ve ses onayı verildiği taktirde müşterinin bankacılık işlemlerini yapmasına izin vermektedir.

  Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetlerine Şifre Söylenir Mi?

  Yapı Kredi Bankası telefon bankacılığı işlemlerinde müşteri yetkilisine şifre söylemek bankanın hiçbir telefon bankacılığı uygulaması için söz konusu değildir. Müşteri şifresi ile çağrı merkezi çalışanının da yapabileceği hiçbir işlem yoktur. Bu sebeple Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri kullanılırken asla şifreyi telaffuz etmeniz gerekmediği gibi bu şifre asla çalışan tarafından size sorulamaz.

  Diğer yandan banka tarafından yapılan güvenlik açıklamaları ile de bilinmektedir ki özellikle dolandırıcılık amaçlı kurulan çağrı merkezleri banka müşterilerini arayarak şifre talep ederler.


  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  En Çok Okunanlar
  Kategoriler