Yapı Kredi Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor? | Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

Yapı Kredi Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  Yapı Kredi Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

  Yapı Kredi Bankası’nın mesai saati sabah 09:00’da başlamaktadır. Öğlen arasında bir saat mola verildikten sonra  Yapı Kredi çalışma saatleri 17:00’a kadar son bulmaktadır.

  Yapı Kredi Açılma Ve Kapanma Saatleri Kaçtır?

  Yapı Kredi Bankası’nın hafta içleri bütün şubelerde çalışma saatleri aynıdır. Banka hafta sonları hizmet vermez. Hafta içleri saat 17:00’a kadar şubeye gidilerek işlemlerin yapılması gerekir. Belirtilen saatin geçirilmesi durumunda banka hiçbir şekilde işlemleri kabul etmemektedir.

  Yapı Kredi Hangi Günlerde Kapalıdır?

  Yapı Kredi Bankası dini bayramlarda ve resmi tatillerde faaliyet göstermez. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda banka kapalıdır. Bunun yanında 1 Ocak Yılbaşı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, 30 Ağustos Zafer Bayramı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi resmi tatillerde de Yapı Kredi Bankası çalışmaz.

  Optimum çalışma saatleri bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

  Yapı Kredi Banka İşlemleri Nelerdir?

  Yapı Kredi Bankası’nın mesai saatleri içerisinde aşağıda verilen işlemler yapılabilmektedir:

  • Para transfer işlemini bankanın gişelerini kullanarak yapabilirsiniz. Para gönderme işlemini başka bankalar aracılığı ile yapmanız durumunda EFT gerçekleştirebilirsiniz. Aynı banka üzerinden başka bir kişiye para aktarmanız durumunda ise havale yöntemini tercih edebilirsiniz. EFT ve havale işlemleri için bankanın belirlediği ücreti ödemeniz gerekir.
  • Bütün ödeme işlemlerini Yapı Kredi Bankası’nın gişelerine giderek hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Böylece zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Özellikle kredi kartı, elektrik, su, doğalgaz, sigorta, BES, vergi gibi borçların ödemelerini banka gişelerinden yapabilirsiniz.
  • Yapı Kredi Bankası’nda hesabınızın olması durumunda otomatik ödeme talimatı vererek şubeye gitmenize bile gerek kalmaz. Hesabınızda her ay para bulunması durumunda bütün faturalarınız, kredi kartı borçlarınız otomatik olarak düzenli bir şekilde hesabınızda yer alan paradan kesilir.
  • Bankanın gişelerinden para çekme ve para yatırma işlemleri de yapılabilmektedir. Bankanın ATM’lerinden para çekmek için güvenlik amacı ile günlük olarak belirli bir limit koyulur. Bu limitin üzerinde para çekmek isteyenler bankanın şubesine giderek gişeden çekmek istedikleri parayı alabilir.
  • Yapı Kredi Bankası ile yatırımlarınızı da güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Döviz işlemleri, vadeli mevduat açma işlemleri, vb. gibi alanlarda bankanın gişelerini kullanabilirsiniz. Bununla birlikte döviz ticareti, altın, tahvil, repo, VİOP, eurobond, varant gibi yatırım işlemleri de bankanın şubeleri ile gerçekleşebilir. Bu yatırım işlemleri için bankanın internet şubesi de kullanılabilmektedir.

  Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Numarası Kaç?

  Yapı Kredi Bankası’nın şubelerine gitmeden de irtibat halinde olabilirsiniz. Bunun için Yapı Kredi Whatsapp ile cep telefonlarınızdan talep ve sorularınızı iletmeniz mümkündür. Yapı Kredi Whatsapp uygulamasını kullanmak için 0850 222 0 444 numaralı iletişim hattına mesaj atmanız gerekir. Bunun dışında Yapı Kredi Mobil uygulaması üzerinde yer alan “İletişim Menüsü” kısmına giderek “Yapı Kredi’ye Whatsapp İle Yaz” sekmesine bastığınız zaman mesajlarınızı iletebilirsiniz.

  Yapı Kredi Bankası’nın sesli yanıt sistemi sayesinde de kolay bir şekilde sorularınıza yanıt alabilirsiniz. Bunun için 444 0 444 veya 0850 22 0 444 numaralı hatlara bağlanarak taleplerinizi iletebilirsiniz. Hatta bağlandıktan sonra sırasıyla 2-2-3 numaralarını tuşlamanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda bu hatlara Türkiye’nin bütün yerlerinden alan kodu girmeden bağlanabilirsiniz. Sesli yanıt sistemi ile tuşlama yapmanıza gerek yoktur. Ses ile banka müşterilerini tanır. Böylece tek bir ses ile hisse senedinin adını, döviz cinsini, fon, repo ya da vadeli mevduat ile ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz.


  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  En Çok Okunanlar
  Kategoriler