Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor? | Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

Yurt içi kargo mesai saatleri hafta içleri sabah 09:00- 18:00 arasındadır. Yurt içi kargo çalışma saatleri arasında yapılmayan işlemler bir dahaki mesai saatlerine kadar kabul edilmeyecektir.

Yurt İçi Kargo Ne Zaman Çalışır?

Yurt içi kargo hafta içi 5 gün hizmet verirken, hafta sonu sadece Cumartesi günü açıktır. Cumartesi günü kargo firmasının çalışma saati 09:00-18:00 arasındadır. Pazar günleri kapalıdır. Cumartesi günü gönderim işlemleri için ise saat 15:00’a kadar zaman tanınmaktadır. Resmi tatillerde ve dini bayramlarda Yurt içi kargo hizmet vermemektedir.

Yurt İçi Kargo Kaç Şubeye Sahiptir?

Yurt içi kargo ilk Türk kargo firması olarak 1982 yılında açılmıştır. 17 tane Bölge Müdürlüğü, 33 tane Aktarma Merkezi, 900’den fazla da şubeleri bulunur. 5000’in üzerinde araç filosu sayesinde toplamda 81 ilin her bölümüne hizmet vermeye devam eder. Aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne de hizmet vermektedir. Arıkanlı Holding Taşımacılık Grubu ile birlikte uluslararası alanda hizmetler sunarak hem yerel hem de uluslararası kargo taşımacılığında adını duyurmayı başarmıştır.

Yapı Kredi çalışma saatleri bilgilerine de bakabilirsiniz.

Yurt İçi Kargo Hizmetleri Nelerdir?

Yurt içi kargonun ortaya sunduğu hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Yurt içi kargo 600 km altı, 600 km üstü ve VIP gönderimler için hizmet sunmaktadır. Kargo firmasının gönderilen paketleri teslim etme süresini resmi internet adresine giriş yaparak “Gönderi Teslimat Sürelerimiz” sekmesi üzerinden takip edebilirsiniz.
 • Kargo firması kargoların adresten alımını, yurt içi taşıma işlemini ve adrese teslim işlemini de başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.
 • Bu hizmetlerin yanında göndereceğiniz ürünleri paketlemekle uğraşmanıza gerek yoktur. Şubeye giderek kargonuzun boyutuna ve ağırlığına uygun olarak paket seçip görevliler seçtiğiniz kutu ile ürünlerinizi paketleyerek güvenli bir şekilde gönderimini sağlar. Toplamda Yurt içi kargoda 25 çeşit ambalaj imkanı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 3 farklı türde dosya poşetlerini de ücretsiz bir şekilde şubeden alabilirsiniz.
 • Göndereceğiniz kargoya uygun olan ambalaj türünü seçmek için cep telefonunuza bilgilendirme mesajı hizmetini de sunmaktadır. Aynı zamanda gönderilen kargolar ile ilgili alıcıya ön bilgi hizmeti de verilmektedir. Bununla birlikte kargonun teslimi ile ilgili bilgilendirme mesajı da alıcının cep telefonuna iletilir.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kuyumcukent Çalışma Saatleri, Mesai Zamanı, Kaçta Açılıyor ve Kapanıyor?

Yurt İçi Kargo Müşteri Hattı Kaçtır?

Yurt içi kargonun 444 99 99 numaralı Alo Yurt İçi Kargo çağrı hattını arayarak kargoların durumu hakkında bilgilere sahip olabilirsiniz. Yurt içi kargonun müşteri hizmetleri hattı Pazar günleri kapalıdır. Diğer 6 gün saat 08:00 ile 20:00 saatleri arasında firmanın müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz.

Aşağıda Alo Yurt İçi Kargo çağrı merkezi ile ulaşabileceğiniz bilgiler detaylı bir şekilde verilmektedir:

 • Yurt içi kargonun en yakın şubesinin nerede olduğuna,
 • Gönderilen kargonun nerede olduğuna,
 • Kargonun teslim edilme zamanına,
 • Gönderilecek kargonun adresten alınması bilgisine,
 • Talep, şikayet ve öneri gibi bilgilere kolay bir şekilde ulaşılabilir.

Yurt içi kargonun 7 gün 24 saat hizmet veren sesli yanıt sistemi de vardır. Aşağıda firmanın sesli yanıt sistemi ile elde edilebilecek bilgiler yer alır:

 • Yurt içi kargonun en yakın şubesinin nerede yer aldığına,
 • Alınması gereken kargonun şubede olup olmadığına,
 • Kargonun teslimat bilgisine her saat diliminde ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda “https://www.yurticikargo.com/tr/” firmanın resmi internet sitesine giriş yaparak sitede yer alan “İletişim Formu” sekmesi üzerinden kargolarınızın durumunu, taleplerinizi ve şikayetlerinizi yazarak gönderebilirsiniz.

Mobil Yurt içi kargo uygulamasını cep telefonlarınıza ücretsiz bir şekilde indirerek de uygulama üzerinden bütün sorularınızı iletebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

En Çok Okunanlar
Kategoriler