Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası ve Sunulan Hizmetler Nedir?
Müşteri Hizmetlerine DirektBağlan

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası

Ziraat Bankası telefon bankacılığı kanalı müşterilerine bankacılık işlemleri ile ilgili fiziki işlemler dışındaki tüm konularda 24 saat hizmet vermektedir. Türkiye’nin en geniş şube ağına ve en çok sayıda müşteri sayısına sahip kamu bankası olan Ziraat Bankası’nın Ziraat Bankası müşteri hizmetleri aracılığı ile de Türkiye’nin her erindeki milyonlarca müşterisine ulaşmaktadır.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılır?

Ziraat Bankası telefon bankacılığı şubesini aramak için banka müşterileri haftanın 7 günü ve günün 24 saati 444 00 00 numaralı hattan veya 0850 220 00 00 numaralı hattan Ziraat Bankası çağrı merkezini arayabilirler. Aynı şekilde yurt dışında bulunan müşteriler de 00 90 850 220 00 00 nolu hattan Ziraat Bankası’na istedikleri yerden ulaşabilirler.

Diğer yandan müşteriler internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamasını kullanırken canlı destek düğmesini tıkladıklarında anlık olarak Ziraat Bankası müşteri hizmetleri yetkililerine bağlanabilir ve bu kanaldan yazarak destek alabilirler. Bu uygulama aynı zamanda işitme veya konuşma sıkıntısı olan engelli müşteriler içinde çağrı merkezine ulaşmada önemli bir kolaylık olarak ortaya çıkmaktadır.

Müşteriler ayrıca https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bankamiz/musteri-iliskileri/iletisim-formu ile bankacılık işlemleri haricindeki tüm taleplerini, istek veya şikayetlerini bankaya iletebilirler.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Hangi Konularda Aranabilir?

Ziraat Bankası telefon bankacılığı kanalı ile alınabilecek bankacılık hizmetleri aşağıdaki gibidir:

 • Hesap işlemleri, bakiye sorgulama ve ekstre isteme işlemleri,
 • Vadesiz hesap açma ve kapama işlemleri,
 • Vadeli TL hesabı açma, hesaba para aktarma ve hesap bozuma işlemleri,
 • Vadeli döviz hesabı açma, hesaba para aktarma ve hesap bozuma işlemleri,
 • Kredili mevduat hesabı başvuru ve limit artırım işlemleri,
 • Kredi kartından nakit avans kullanma işlemleri,
 • Yeni kredi kartı başvurusu, sanal kredi kartı oluşturma ve ek kart işlemleri,
 • Kredi kartı borç takip ve borç ödeme işlemleri,
 • Başka banka kredi kartı borcu ödeme işlemleri,
 • Fatura sorgulama ve ödeme işlemleri,
 • HGS ve OGS bakiye sorgulama, dolum ve kaça geçiş cezası ödeme işlemleri,
 • Hesaptan trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemleri,
 • Emlak vergisi ve çevre temizlik vergisi ödeme işlemleri,
 • MTV borç ödeme veya kredi kartından taksitli ödeme işlemleri,
 • Yatırım hesabı açma, hisse senedi alım ve satım, fon veya bono alım ve satım işlemleri,
 • Altın hesaba altın alımı veya altın bozumu işlemleri,
 • Kredi başvurusu yapma, başvuru izleme ve kredi borcu ödeme işlemleri,
 • Yurt içi havale işlemleri,
 • Yurt içi hesaptan EFT işlemleri,
 • Yurt dışı para transferi işlemleri,
 • Hesaplar arası para transferi işlemleri.
DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  HSBC Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Ayrıca İş Bankası müşteri hizmetleri bilgilerine bakabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini Kimler Arayabilir?

Ziraat Bankası telefon bankacılığını arayabilecek kişiler bankanın müşterisi olan veya olmayan herkestir. Ancak kişilerin Ziraat Bankası telefon hattından bankacılık işlemleri yapabilmesi için mutlaka Ziraat Bankası’nda vadesiz hesabının olması ve bankanın müşterisinin olması gerekir. Ziraat Bankası telefon bankacılığı menleri bankanın çok sayıda yaşlı ve emekli müşterisi olduğu için son derece kolay ulaşılabilir ve kolay anlaşılır şekilde dizayn edilmiştir.  Ziraat Bankası müşteri hizmetleri bankanın hizmetleri konusunda bilgi almak isteyen açıktır.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Ücretli Midir?

Ziraat Bankası telefon bankacılığı hizmet bedeli aramalarda kesinlikle söz konusu değildir. Banka sadece müşterilerin çağrı merkezinden yapacağı bazı bankacılık işlemlerinde işlem ücreti yansıtabilir. Ziraat Bankası telefon bankacılığı kanalı bazı işlem ücretleri şu şekildedir:

 • EFT ücreti aktarılan tutarın azami %0,5’i,
 • Düzenli ödeme talimatı verme 3 TL,
 • Geç EFT 17 TL,
 • Havale işlemleri 6,5 TL,
 • Yurt dışı para transferi minimum 15 USD.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Güvenli Midir?

Ziraat Bankası telefon bankacılığı işlem güvenliği açısından son derece yüksek standartlara ve dünya genelinde kabul gören güvenlik sertifikalarına sahiptir. Bankanın telefon bankacılığı menüleri çift seviyeli şifreleme ile güvence altına alınıştır. Müşterinin banka kartı veya telefon bankacılığı şifresi bilinmeden bütün diğer kimlik bilgileri bilinse bile Ziraat Bankası telefon bankacılığı aracılığı ile herhangi bir işlem yapması söz konusu değildir.

Ayrıca sesli tanıma sistemi sayesinde sistem müşteriyi sesinden tanıyarak işlem yapar ve sesi tanımaması durumunda işlemlere devam etmez. Diğer yandan telefon bankacılığı kanalı ile yapılan bankacılı işlemleri sınırlıdır. Örneğin müşteri 100.000 TL’nin üzerinde havale veya EFT işlemini telefon bankacılığı ile yapamaz ve bunun için şubeye gitmek durumundadır. Ayrıca yapılan tüm işlemler banka tarafından güvelik amacı ile kaydedilmektedir. Örneğin bir müşteri çağrı merkezi çalışanının onun onay vermediği bir işlemi yaptığını iddia ederse geriye dönük kayıtlar hemen incelenerek müşterinin verdiği talimat ve yetkilinin yaptığı işlem hemen açık bir şekilde görülebilir.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akbank Müşteri Hizmetleri Numarası

İSKİ müşteri hizmetleri bilgileri için yazımızı okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Şifre Söylenir Mi?

Ziraat Bankası telefon bankacılığı işlemlerinde müşteri yetkilisine şifre söylemek söz konusu değildir. Zaten bankanın müşterilerine gönderdiği uyarı ve bilgilendirme mesajlarında banka çalışanı veya banka çalışanı olduğunu söyleyen Ziraat Bankası müşteri hizmetleri çalışanlarına kesinlikle kart veya işlem şifrelerini sesli olarak söylememeleri hatırlatılmaktadır.

Şifreler sadece müşteriye özeldir. Şifre müşteri tarafından oluşturulur ve bankanın veri tabanında şifrelenerek kaydedilir. Şifreler banka personelinin bilgisayarları tarafından da görülemez. Ayrıca müşteri şifresinin başkalarının eline geçmesi tamamen müşterinin sorumluluğundadır. Örneğin müşteri şifresini bir kağıda yazmış ve bu kağıt çalınmışsa böyle bir sebeple meydana gelecek maddi zarardan banka sorumlu tutulamaz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

En Çok Okunanlar
Kategoriler